Portal informacyjny, największa baza informacji o Darłowie, Darłówku i gminie Darłowo oraz interaktywne plany i mapy.

  SERWIS INFORMACYJNY

  INFORMACJE DLA TURYSTÓW

  BAZA NOCLEGOWA

  MAPY I PLANY

  DZIAŁ OGŁOSZEŃ

  REKLAMA

Auta Retro

REKLAMY

"Lidia" HOTEL SPA w Darłówku
"Lidia" HOTEL SPA w Darłówku

Ogłoszenia Katalog Foto galeria Mapy

 

Echo Darłowa

Zachodniopomorskie forum dyrektorów Domów i Instytucji Kultury w Darłowie

W czwartek 18 października w sali konferencyjnej hotelu „Lidia" w Darłowie rozpoczęła się dwudniowa narada dyrektorów Domów i Instytucji Kultury z obszaru województwa zachodniopomorskiego pod hasłem "Kultura ma znaczenie".

Przybyło na nie blisko pięćdziesięciu ludzi kultury reprezentujących miasta i gminy zachodniopomorskie. Spotkanie otworzył i serdecznie powitał przybyłych burmistrz miasta Darłowa-Arkadiusz Klimowicz. Wielkie zainteresowanie wywołał wykład z prezentacją medialną p.t. "Możliwości pozyskiwania środków finansowych z Funduszy Unijnych i programów krajowych: (INTERREG IVA i IVC, Norweski mechanizm Finansowy EOG oraz Szwajcarsko - Polski Program Współpracy". Zaprezentował go i udzielał wyjaśnień Daniel Owczarek - prezes zarządu Zachodniopomorskiej Grupy Doradczej.

Arkadiusz Sip - dyrektor Darłowskiego Ośrodka Kultury im. Leopolda Tyrmanda zaprezentował bogatą i różnorodną działalność podległej mu placówki kultury. DOK samodzielnie, a także w partnerstwie z wieloma instytucjami i organizacjami pozarządowymi organizuje: wystawy, koncerty, przedstawienia teatralne, festiwale, pokazy filmowe, spotkania poetyckie, konkursy fotografii artystycznej i historycznej, spotkania z ludźmi kultury, sztuki, mediów, pisarzami. Prowadzi orkiestrę dętą i kilka zespołów muzycznych, chór, szkoli grupy taneczne i wokalistów, organizuje zajęcia edukacyjno - plastyczne. Ponadto zarządza sztucznym lodowiskiem. Mimo, że nie posiada Domu Kultury z prawdziwego zdarzenia to imprezy, wystawy i koncerty prowadzi m.in. w: Terminalu Sztuki, Kinie "Bajka", kościołach Mariackim i św. Gertrudy. Dzięki ruchomej scenie organizuje występy na rynku, Wyspie Łososiowej, Pod Latarnią Morską, czy na Nabrzeżach portowych. Niektóre imprezy odbywają się w namiotach, czy bezpośrednio na plaży. Szeroką ofertę kulturalną darłowskiego DOK-u dokumentowała towarzysząca spotkaniu wystawa plakatów.

Interesującą ofertę i prezentację dla placówek kultury przedstawiła firma PROLIGHT, która zajmuje się profesjonalnie projektowaniem i realizacją nowoczesnego, kompleksowego oświetlania scen teatrów, oper, pałaców, muzeów zamków, filharmonii itp.

Swoimi doświadczeniami podzielił się przedstawiciel Zachodniopomorskiego Forum Kultury w Szczecinie.

Z wielką sympatią i rzęsistymi brawami słuchali i oglądali znawcy kultury występ zespołu "Zgagafari", który dał popis oryginalnej muzyki dawnych Słowian i Skandynawów. Muzycy Zgagafari niedawno wydali debiutancką płytę p.t. "Układanka" i wyjątkowy teledysk z Kołysanką.

Następnie reprezentant firmy Yamacha zachęcał do korzystania z jej usług a także z prowadzonych szkół muzycznych dla dzieci i młodzieży. Cały czas trwały ożywione dyskusje i wymiana poglądów oraz szukanie idealnej recepty na kulturę.

 

Leszek Walkiewicz
Darłowo, ED 10/2012

Auta Retro

strona główna

o nas

reklama

kontakt

Serwis informacyjny o Ziemi Darłowskiej

infopomorze.pl | iwczasy.pl | plan.darlowo.pl | plan.dabki.info | plan.wicie.info
mapa.gmina.darlowo.pl

 

 

 

Wszelkie prawa zastrzeżone. © 2005-2009 www.infodarlowo.pl, www.infopomorze.pl