Portal informacyjny, największa baza informacji o Darłowie, Darłówku i gminie Darłowo oraz interaktywne plany i mapy.

  SERWIS INFORMACYJNY

  INFORMACJE DLA TURYSTÓW

  BAZA NOCLEGOWA

  MAPY I PLANY

  DZIAŁ OGŁOSZEŃ

  REKLAMA

Auta Retro

REKLAMY

"Lidia" HOTEL SPA w Darłówku
"Lidia" HOTEL SPA w Darłówku

Ogłoszenia Katalog Foto galeria Mapy

 

Echo Darłowa

"Pola Nadziei" w Darłowie

W sobotę 20 października na terenie Domu Hospicyjno - Opiekuńczego im. Bp. Czesława Domina w Darłowie odbyło się uroczyste rozpoczęcie 16. edycji Międzynarodowej Kampanii "Pola Nadziei".

Kampania polega na zbieraniu funduszy na rzecz opieki dla osób terminalnie chorych oraz na sadzeniu żonkili. W Polsce takie przedsięwzięcie rozpoczęło Towarzystwo Przyjaciół Chorych "Hospicjum im. św. Łazarza w Krakowie, które również koordynuje ogólnopolską akcją. W Darłowie zorganizowali ją nowy dyrektor ks. Krzysztof Sendecki oraz koło "Caritas" działające przy Szkole Podstawowej nr 3. Uroczystość rozpoczęła się od mszy świętej w hospicyjnej kaplicy. Celebrował ją biskup diecezji koszalińsko-kołobrzeskiej Edward Dajczak w asyście siedmiu księży. Udział w niej wzięli: starosta powiatu sławieńskiego - Wojciech Wiśniowski, burmistrz Darłowa Arkadiusz Klimowicz z małżonką, radni, wolontariuszki Caritasu, chorzy na wózkach, rodziny chorych, siostry zakonne i młodzież szkolna. W kazaniu Biskup przypomniał o idei akcji "Pola Nadziei" oraz życzył nowemu dyrektorowi owocnej pracy w Hospicjum.

Obok własnoręcznie posadzonych cebulek żonkili umieszczono papierowe chorągiewki w kształcie żonkili z imionami i nazwiskami sadzących. Wiosną, gdy cebulek wyrosną żonkile odbędzie się drugi etap kampanii, czyli zbiórka publiczna na potrzeby chorych w Hospicjum. Żonkile są międzynarodowym symbolem nadziei. Przypominają nam o ludziach cierpiących, oczekujących naszej pomocy i opieki w trudnym okresie odchodzenia z tego świata. Na zakończenie wszystkich uczestników częstowano kawą, herbatą, grillowaną kiełbaską i pysznymi ciastami.

 

Leszek Walkiewicz
Darłowo, ED 10/2012

Auta Retro

strona główna

o nas

reklama

kontakt

Serwis informacyjny o Ziemi Darłowskiej

infopomorze.pl | iwczasy.pl | plan.darlowo.pl | plan.dabki.info | plan.wicie.info
mapa.gmina.darlowo.pl

 

 

 

Wszelkie prawa zastrzeżone. © 2005-2009 www.infodarlowo.pl, www.infopomorze.pl