Portal informacyjny, największa baza informacji o Darłowie, Darłówku i gminie Darłowo oraz interaktywne plany i mapy.

  SERWIS INFORMACYJNY

  INFORMACJE DLA TURYSTÓW

  BAZA NOCLEGOWA

  MAPY I PLANY

  DZIAŁ OGŁOSZEŃ

  REKLAMA

Auta Retro

REKLAMY

"Lidia" HOTEL SPA w Darłówku
"Lidia" HOTEL SPA w Darłówku

Ogłoszenia Katalog Foto galeria Mapy

 

Echo Darłowa

Półmetek akcji pt. "Szkoła - Fascynująca Przestrzeń Edukacji"

DOTKNIJ, SPRAWDŹ, ZROZUM - to hasło przyświeca działaniom edukacyjnym realizowanym na terenie województwa zachodniopomorskiego. Wystawa eksperymentów  poprzez samodzielne eksperymentowanie ułatwia zrozumienie świata i pokazuje, że nauka i technika jest jest integralną częścią codziennego życia.  Od 11 września wystawa odwiedziła następujące miasta: Tymień, Karlino, Czaplinek, Białogard, Rąbino. W wydarzeniu wzięło już udział ponad  2100 uczniów.

Szkoła Fascynująca Przestrzeń Edukacji jest kontynuacją działań prowadzonych na przełomie 2011/2012 r. W okresie od 13.09.2011 do 05.06.2012 wystawa odwiedziła 34 szkoły województwa zachodniopomorskiego. Łączna ilość uczniów, która uczestniczyła dotychczas w projekcie to 8567 osób!

Działania dla szkół prowadzone są nieodpłatnie dzięki finansowaniu Fundacji  PGNiG im. Ignacego Łukasiewicza.

 

Wystawa w najbliższych dniach  odwiedzi jeszcze następujące miasta:

22-23.10 Sławno, Gimnazjum Miejskie

24-25.10 Sianów Gimnazjum Gminne

29-30.10 Sławoborze Zespół Szkół Publicznych

05-06.11 Rosnowo, Szkoła Podstawowa

7-8.11 Biesiekierz Szkoła Podstawowa i Gimnazjum

12-13.11 Darłowo - Gimnazjum Miejskie

 

 

Charakterystyka wystawy edukacyjnej "Akademia Odkrywców":

Wystawa składa się z mobilnego zestawu  23 interaktywnych urządzeń i eksponatów, która umożliwia odwiedzającym przeprowadzenie doświadczeń i obserwacji bez wcześniejszego przygotowania teoretycznego. Doświadczenia pozwolą dzieciom utrwalić lub poznać nowe zagadnienia z dziedziny: fizyki, matematyki, biologii i techniki. Pozwolą zmienić myślenie dzieci na temat nauk ścisłych oraz przełamywać bariery edukacyjne.

Na wystawie przeszkoleni animatorzy wprowadzają w świat nauki dzieci i młodzież w rożnym wieku. Zadaniem animatorów jest dostosowanie przekazu do odpowiedniej grupy wiekowej tak, by był dla nich zrozumiały. Dzięki obecności odpowiednio przygotowanych animatorów na wystawę mogą przychodzić dzieci z nauczycielami nie posiadającymi szerszej wiedzy z zakresu fizyki, matematyki  czy biologii.

Dodatkowo każda instalacja posiada krótkie opisy  zawierające rys historyczny lub teoretyczny, polecenie wykonania zadania, jego wyjaśnienie oraz ciekawostki z podanymi przykładami występującymi w życiu codziennym lub przyrodzie.

Cele projektu

 

Celem projektu jest:

 • dotarcie do 4500 dzieci i młodzieży szkolnej Polski Północnej z edukacją pozaszkolną, poprzez zorganizowanie interaktywnej wystawy edukacyjnej pt. „Akademia Odkrywców" na terenie wybranych szkół w małych miastach i miasteczkach,
 • skierowanie oferty do 18 szkół podstawowych z oddziałami klas "0" oraz szkół gimnazjalnych
 • pokazanie, że nauka może być fascynująca, poprzez interaktywną edukację,
 • rozwijanie umiejętności kreatywnego myślenia,
 • wzbudzanie pasji naukowych, poszerzanie horyzontów oraz przełamywanie barier i niechęci do edukacji  przedmiotów ścisłych,
 • innowacyjne, poza książkowe przekazywanie wiedzy naukowej,
 • wyrównywanie szans w edukacji i rozwoju młodego pokolenia mieszkającego z dala od dużych ośrodków naukowo - kulturalnych kraju,
 • zaszczepienie wiary uczestnikom projektu w ich możliwości, co stanowi dla nich szansę na lepszą przyszłość.

 

Fundator akcji:

Fundacja  PGNiG im. Ignacego Łukasiewicza

Zakres działalności Fundacji PGNiG obejmuje szeroko rozumiane wspieranie kultury i dziedzictwa narodowego,  działania na rzecz nauki i edukacji w zakresie nauk podstawowych i technicznych, sportu, z uwzględnieniem rywalizacji jako narzędzia wychowawczego dzieci i młodzieży oraz ochrona zdrowia.

Szczególną rolę w obecnie realizowanych programach Fundacji stanowią:

1. edukacja i nauka, w szczególności w zakresie nauk podstawowych i technicznych,

2. ochrona zdrowia i upowszechnianie sportu wśród dzieci i młodzieży

 

Beneficjent akcji:

Fundacja  „Hearts WorldWide" założona w roku 2007. Działania fundacji obejmują między innymi:

 • inicjowanie, organizowanie i wspieranie działań mających na celu integrację społeczną, środowiskową i zawodową oraz edukacja i rozwój osób niepełnosprawnych, wykluczonych lub zagrożonych wykluczeniem,
 • aktywizacja społeczna i zawodowa mająca na celu zmniejszenie obszarów wykluczenia społecznego,
 • prowadzenie i wspieranie działalności wychowawczej, oświatowej i wydawniczej

Realizator akcji:

Pomysłowa Fabryka Tomasz Pietruszyński  - organizator interaktywnych wystaw edukacyjnych, warsztatów oraz pokazów naukowych. Działa pod patronatem naukowym Politechniki Koszalińskiej i Koszalińskiego Uniwersytetu Dziecięcego. Laureat w kategorii  INNOWACYJNA USŁUGA Województwa Zachodniopomorskiego w konkursie KRAJOWI LIDERZY INNOWACJI - 2010 i 2011 r organizowanym przez Fundację Innowacji i Rozwoju, objętym patronatem między innymi Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego, Ministerstwa Gospodarki oraz Ministerstwa Rozwoju Regionalnego.  Działalność firmy za rok 2011 została doceniona także przez kapitułę konkursu w kategorii  INNOWACYJNA USŁUGA wyróżnieniem w skali ogólnopolskiej . Laureat w konkursie 44. Koszalińskich Dni Techniki w kategorii Usługa 2012 r. pod patronatem Ministra Gospodarki i Wojewody Zachodniopomorskiego.

 

Tomasz Pietruszyński
Pomysłowa Fabryka
Darłowo, ED 10/2012

Auta Retro

strona główna

o nas

reklama

kontakt

Serwis informacyjny o Ziemi Darłowskiej

infopomorze.pl | iwczasy.pl | plan.darlowo.pl | plan.dabki.info | plan.wicie.info
mapa.gmina.darlowo.pl

 

 

 

Wszelkie prawa zastrzeżone. © 2005-2009 www.infodarlowo.pl, www.infopomorze.pl