Portal informacyjny, największa baza informacji o Darłowie, Darłówku i gminie Darłowo oraz interaktywne plany i mapy.

  SERWIS INFORMACYJNY

  INFORMACJE DLA TURYSTÓW

  BAZA NOCLEGOWA

  MAPY I PLANY

  DZIAŁ OGŁOSZEŃ

  REKLAMA

Auta Retro

REKLAMY

"Lidia" HOTEL SPA w Darłówku
"Lidia" HOTEL SPA w Darłówku

Ogłoszenia Katalog Foto galeria Mapy

 

Echo Darłowa

"Kafka z Mrożkiem. Reportaże pomorskie" - książka Cezarego Łazarewicza

Darłowo, 29 października 2012 roku

Kilka dni temu ukazała się na rynku księgarskim nowa książka Cezarego Łazarewicza p.t. „Kafka z Mrożkiem" - Reportaże pomorskie.

Książka jest żywym, reporterskim zapisem zmian zachodzących w ostatnich dwudziestu latach na Pomorzu Zachodnim, w tym także w Darłowie. Zamieszczone w niej reportaże dokumentują najważniejsze wydarzenia z życia regionu i są świadectwem czasów przemian. Teksty te były nominowane do najważniejszych dziennikarskich nagród i wywoływały przed laty głośne dyskusje. Odkurzone, odświeżone i uzupełnione trafiły do zbioru reportaży dziennikarza Cezarego Łazarewicza. Na okładce liczącej 210 stron książki znajduje się Fontanna z Rybakiem widziana z okien darłowskiego ratusza. Książkę można zakupić przez internet.

Cezary Łazarewicz urodzony w 1966 w Darłowie jest dociekliwym, znakomitym dziennikarzem prasowym i publicystą od ponad 20 lat. W Darłowie ukończył Technikum w Zespole Szkół Morskich. W połowie lat 80. zaangażował się w działalność pacyfistycznego i opozycyjnego Ruchu Wolność i Pokój. Zajmował się redakcją i dystrybucją pism drugiego obiegu. Redagował m.in.: prasę podziemną ("Ucho", "Rewers"). Po przemianach politycznych organizował "Gazetę Obywatelską". Wstąpił do Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich. W latach 1991-1999 publikował w "Gazecie Wyborczej. Później (2000-2003) został dyrektorem szczecińskiego Radia na Fali. Z radia wrócił do prasy, w 2004 został dziennikarzem "Przekroju". W okresie 2007 -2012 był związany z "Polityką jako publicysta działu krajowego. W 2009 nominowany do nagrody dziennikarskiej MediaTory. Od pół roku pisze dla Newsweeka".

 

L. Walkiewicz
Darłowo, ED 10/2012

Auta Retro

strona główna

o nas

reklama

kontakt

Serwis informacyjny o Ziemi Darłowskiej

infopomorze.pl | iwczasy.pl | plan.darlowo.pl | plan.dabki.info | plan.wicie.info
mapa.gmina.darlowo.pl

 

 

 

Wszelkie prawa zastrzeżone. © 2005-2009 www.infodarlowo.pl, www.infopomorze.pl