Portal informacyjny, największa baza informacji o Darłowie, Darłówku i gminie Darłowo oraz interaktywne plany i mapy.

  SERWIS INFORMACYJNY

  INFORMACJE DLA TURYSTÓW

  BAZA NOCLEGOWA

  MAPY I PLANY

  DZIAŁ OGŁOSZEŃ

  REKLAMA

Auta Retro

REKLAMY

"Lidia" HOTEL SPA w Darłówku
"Lidia" HOTEL SPA w Darłówku

Ogłoszenia Katalog Foto galeria Mapy

 

wizyt: ogółem 8783647, w listopadzie 42906, dziś 1241; on-line: 129

Echo Darłowa

Świąteczny Koncert ZGAGAFARI

W Karczmie Rzymskiej nad Wieprzą wieczorem 28 grudnia koncertował darłowski Zespół Folkowy ZGAGAFARI

Przy wypełnionej do ostatniego miejsca fanami piwnicznej sali od samego początku do końca dawali czadu wspaniali muzycy i wokaliści zespołu ZGAGAFARI. Zespół łączy w sobie w sposób perfekcyjny elementy muzyczne z różnych kręgów kulturowych i krajów. Na wielu koncertach w Polsce spotyka się z entuzjastycznymi reakcjami publiczności. Ich aranżacje niekiedy znanych utworów to majstersztyk. Granie i śpiewanie tej wspaniałej grupy przyjaciół daje zarówno im jak i uczestnikom koncertów wiele radości. Na kilka godzin przed koncertem zespół został wyróżniony przez Arkadiusza Klimowicza - burmistrza miasta Darłowo specjalnymi gratulacjami i medalem siedemsetlecia darłowskiego grodu. Wyróżnienia odebrał lider zespołu Robert Gorgol.

Początki zespołu to rok 1997 i wspólne granie na ulicach Darłówka. Przez te wszystkie lata grupa zdobyła regionalna popularność grając na wielu pomorskich scenach. Muzycy grają tradycyjne pieśni ludowe, nasze polskie przede wszystkim, ale sięgają także do tradycji skandynawskich i celtyckich.

Folkowy zespół ZGAGAFARI we wrześniu wydał płytę p.t. „Układanka". Materiał muzyczny nagrany został w koszalińskim studiu MIKROFONIKA, zaś miksem i masteringiem zajął się Marcin Dymiter znany z takich projektów jak Ewa Braun, Emiter, Mordy. Album ukazał się nakładem wydawnictwa FOLKERS z Warszawy.  Zespół Zgagafari sięga po ludowe pieśni by nadać im nowe, współczesne życie.  W ramach promocji tego wydawnictwa zespół zrealizował  lipcu  teledysk do jednego z utworów z płyty pt. KOŁYSANKA, który kręcony był w okolicach Darłowa. Można zobaczyć go na serwisie youtube.

 

Leszek Walkiewicz
Darłowo, ED 12/2012

Auta Retro

strona główna

o nas

reklama

kontakt

Serwis informacyjny o Ziemi Darłowskiej

infopomorze.pl | iwczasy.pl | plan.darlowo.pl | plan.dabki.info | plan.wicie.info
mapa.gmina.darlowo.pl

 

 

 

Wszelkie prawa zastrzeżone. © 2005-2009 www.infodarlowo.pl, www.infopomorze.pl