Portal informacyjny, największa baza informacji o Darłowie, Darłówku i gminie Darłowo oraz interaktywne plany i mapy.

  SERWIS INFORMACYJNY

  INFORMACJE DLA TURYSTÓW

  BAZA NOCLEGOWA

  MAPY I PLANY

  DZIAŁ OGŁOSZEŃ

  REKLAMA

Auta Retro

REKLAMY

"Lidia" HOTEL SPA w Darłówku
"Lidia" HOTEL SPA w Darłówku

Ogłoszenia Katalog Foto galeria Mapy

 

Echo Darłowa

Noworoczny Opłatek u Pionierów Ziemi Darłowskiej

W świetlicy Zespołu Szkół im. S. Żeromskiego 9 stycznia 2013 spotkali  się członkowie Klubu Pionierów Ziemi Darłowskiej na tradycyjnym opłatku.

Wszystkich serdecznie w imieniu własnym i zarządu powitał Zygmunt Guzy nowy przewodniczący Klubu Pionierów Ziemi Darłowski oraz poprosił o uczczenie minutą ciszy zmarłych kolegów i koleżanek. Przypomniał, że roku ubiegłym odszedł od nas Eugeniusz Wójcik nieoceniony pierwszy prezes Klubu Pionierów. Oprócz Pionierów na spotkanie przybyli: Wojciech Wiśniowski - starosta powiatu sławieńskiego, Zbigniew Grosz - przewodniczący Rady Miejskiej, Krzysztof Walków - sekretarz Urzędu Miejskiego w Darłowie, Franciszkanin o Stefan Molenda, dyrektor ZS im S. Żeromskiego - Bogdan Herbeć, dyrektorka Miejskiego Liceum im. S. Dulewicza - Małgorzata Świątkowska. Świąteczne Słowo Boże wygłosił w imieniu proboszcza parafii M.B. Częstochowskiej o Stefan i przypomniał wszystkim, że rok 2013 jest Rokiem Wiary.

Uroczystość rozpoczęła nowa grupa wokalno-muzyczna utworzona w ZS im. S. Żeromskiego przez siostrę Emanuelę, która grała i śpiewała kolędy. Życzenia zdrowia i pomyślności z okazji Święta Trzech Króli i Nowego 2013 Roku składali sobie wzajemnie pionierzy i zaproszeni goście. W świątecznym nastroju przy choince, stroikach i świecach łamano się opłatkiem i śpiewano kolędy. Tradycyjną lampką wina wzniesiono toast za zdrowie i jedząc ciasta, słodycze oraz owoce dyskutowano przy kawie i herbacie. W trakcie spotkania zabrał głos starosta Wojciech Wiśniowski, który złożył Pionierom życzenia Noworoczne oraz zapewnił ich, że znajdzie pieniądze na wydanie drugiej części wspomnień darłowskich pionierów. Wszystkim przybyłym wierszem składała życzenia Jadwiga Sidoryk.

 

Leszek Walkiewicz
Darłowo, ED 1/2013

Auta Retro

strona główna

o nas

reklama

kontakt

Serwis informacyjny o Ziemi Darłowskiej

infopomorze.pl | iwczasy.pl | plan.darlowo.pl | plan.dabki.info | plan.wicie.info
mapa.gmina.darlowo.pl

 

 

 

Wszelkie prawa zastrzeżone. © 2005-2009 www.infodarlowo.pl, www.infopomorze.pl