Portal informacyjny, największa baza informacji o Darłowie, Darłówku i gminie Darłowo oraz interaktywne plany i mapy.

  SERWIS INFORMACYJNY

  INFORMACJE DLA TURYSTÓW

  BAZA NOCLEGOWA

  MAPY I PLANY

  DZIAŁ OGŁOSZEŃ

  REKLAMA

Auta Retro

REKLAMY

"Lidia" HOTEL SPA w Darłówku
"Lidia" HOTEL SPA w Darłówku

Ogłoszenia Katalog Foto galeria Mapy

 

Echo Darłowa

SEMINARIUM SZTUKA W PRZESTRZENI PUBLICZNEJ

W poniedziałek 8 kwietnia w Zamku Książąt Pomorskich w Darłowie z udziałem Arkadiusza Klimowicza burmistrza miasta Darłowo odbyło się seminarium p.n. „Sztuka w przestrzeni publicznej".

Otworzył je i powitał gości przybyłych z całego Pomorza - Arkadiusz Sip - dyrektor Darłowskiego Ośrodka Kultury im. Leopolda Tyrmanda, organizator seminarium. Rozpoczęli je Marek Sztark, który mówił o Zachodniopomorskim Forum Kultury i Romana Kowalewicz, która przedstawiła realizację projektu: „Sieć animatorów w działaniu - odsłona 2". Aktualnie Zachodniopomorskie Forum Kultury skupia 13 instytucji i stowarzyszeń kultury głównie z obszaru Pomorza Zachodniego.

Wielce interesujący wykład ilustrowany projekcją multimedialną p.t. „Sztuka dla społeczności" dała - Marta Żakowska z Instytutu Badań Przestrzeni Publicznej w Warszawie

Marta Żakowska - antropolożka i animatorka kultury, redaktorka Magazynu Miasta jest absolwentką Instytutu Kultury Polskiej UW i School of Slavonic and East European Studies University College London.

Głównie na ilustrowanych najlepszych przykładach zagranicznych architekt i prof. Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku Jacek Dominiczak mówił o „Sztuce w przestrzeni publicznej". Profesor prowadzi pracownię projektowania wnętrz miejskich w gdańskiej ASP. Od wielu lat jest stałym współpracownikiem wielu instytucji amerykańskich i europejskich realizujących artystyczno - badawcze projekty z dziedziny zagospodarowania przestrzeni publicznej i kulturowej.  Od 2005 r. jest stałym współpracownikiem międzynarodowego projektu Galerii Zewnętrznej Miasta Gdańska, prowadzonej przez Centrum Sztuki Współczesnej ŁAŹNIA w Gdańsku.

Arkadiusz Sip w oparciu o swoje liczne podróże zagraniczne zilustrował w pokazie multimedialnym, jak w praktyce zagospodarowują przestrzeń publiczną Amerykanie, Duńczycy, Niemcy.

Animator kultury Józef Szkandera poprowadził warsztaty p.n. „Działania miejskie". Józef Szkandera był aktorem, działaczem samorządowym, zarządzał instytucjami kultury oraz jest liderem Polsko - Amerykańskiej Fundacji Wolności oraz współkoordynatorem wielu krajowych i zagranicznych projektów z zakresu kultury i sztuki. Część swoich umiejętności zaprezentował wszystkim w formie dobrych praktyk nawiązujących do zagospodarowania przestrzeni publicznej. Uczestnicy seminarium doszli do wniosku, że przestrzeń publiczna poprzez dobre projekty powinna być zagospodarowana z udziałem społeczności lokalnej, której ma służyć. Obecnie w większości jest ona wykorzystywana przez biznes do swoich komercyjnych celów.

 

Leszek Walkiewicz
Darłowo, ED 4/2013

Auta Retro

strona główna

o nas

reklama

kontakt

Serwis informacyjny o Ziemi Darłowskiej

infopomorze.pl | iwczasy.pl | plan.darlowo.pl | plan.dabki.info | plan.wicie.info
mapa.gmina.darlowo.pl

 

 

 

Wszelkie prawa zastrzeżone. © 2005-2009 www.infodarlowo.pl, www.infopomorze.pl