Portal informacyjny, największa baza informacji o Darłowie, Darłówku i gminie Darłowo oraz interaktywne plany i mapy.

  SERWIS INFORMACYJNY

  INFORMACJE DLA TURYSTÓW

  BAZA NOCLEGOWA

  MAPY I PLANY

  DZIAŁ OGŁOSZEŃ

  REKLAMA

Auta Retro

REKLAMY

"Lidia" HOTEL SPA w Darłówku
"Lidia" HOTEL SPA w Darłówku

Ogłoszenia Katalog Foto galeria Mapy

 

Echo Darłowa

Przedszkole przy Szkole z certyfikatem bezpieczeństwa

W miniony weekend cały personel Przedszkola przy Szkole w warsztatowej formie poznawał tajniki udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej dla niemowląt i dzieci.

Wszyscy łącznie z dyrektorką przedszkola potrafią teraz fachowo udzielić pomocy przedmedycznej niemowlakom i dzieciom, a to jest całkiem odmienna specyfika aniżeli pomoc dla dorosłych.

Ćwiczono na fantomach, defibrylatorach i modelach. Nauczyciele i pracownicy przedszkola potrafią udzielić pierwszej pomocy w następujących przypadkach: przy zatrzymaniu krążenia i zaburzeń oddychania u niemowląt i dzieci, zatrzymać krwotok lub krwawienie z nosa, reanimować dzieci, wiedzą jak postępować z odmrożeniami, oparzeniami udarem cieplnym czy porażeniem prądem. Nauczyli się bandażowania i opatrywania ran, usztywniania złamanych lub zwichniętych kończyn, postępowania, gdy dziecko zostanie ukąszone, użądlone czy pogryzione. Wiedzą jak postępować z dziećmi chorymi na cukrzycę, padaczkę czy astmę. potrafią udzielić pomocy przy zadławieniach, czy zatruciach.

Wykłady i ćwiczenia prowadzili profesjonalni ratownicy. Każdy musiał zdać egzamin praktyczny. Jest to jedno z nielicznych na Pomorzu Przedszkoli, które posiada przeszkolony personel w udzielaniu pierwszej pomocy przedmedycznej i posiada stosowny certyfikat bezpiecznego Przedszkola. Szkolenie zostało przeprowadzone w oparciu o wytyczne Europejskiej Rady Resuscytacyjnej- mówi Patrycja Walków dyrektorka placówki i dodaje, że wkrótce Przedszkole przy Szkole zakupi defibrylator.

 

Leszek Walkiewicz
Darłowo, ED 4/2013

Auta Retro

strona główna

o nas

reklama

kontakt

Serwis informacyjny o Ziemi Darłowskiej

infopomorze.pl | iwczasy.pl | plan.darlowo.pl | plan.dabki.info | plan.wicie.info
mapa.gmina.darlowo.pl

 

 

 

Wszelkie prawa zastrzeżone. © 2005-2009 www.infodarlowo.pl, www.infopomorze.pl