Portal informacyjny, największa baza informacji o Darłowie, Darłówku i gminie Darłowo oraz interaktywne plany i mapy.

"Lidia" HOTEL SPA w Darłówku

Ogłoszenia Katalog Foto galeria Mapy

Echo Darłowa

Udany początek sezonu kolarskiego 2013

Klub Kolarski BCM Nowatex Ziemia Darłowska dobrze przygotował się do nowego sezonu kolarskiego 2013. Cztery zwycięstwa oraz 13 razy na podium to wynik dwudniowych zmagań zawodniczek BCM Nowatex Ziemia Darłowska!

Jak nas informuje Artur Szarycz w miniony weekend na drogach Dolnego Śląska, tradycyjnie zainaugurowano szosowy sezon kolarski w polskim peletonie. W dwóch dużych imprezach o zasięgu międzynarodowym, w których udział wzięło ponad 600 zawodników obok kolarzy z Polski, Niemiec, Czech i Litwy startowały nasze kolarki. Pomimo niesprzyjającej aury w pierwszym dniu zmagań w Kryterium Ulicznym w Dzierżoniowie, gdzie trasa wyznaczona była na pętlach 1500 metrowych w centrum miasta, nasze kolarki dały popis jazdy. Juniorki młodsze znakomicie rozpracowały rywalki nacisnęły mocno na pedały i zdobyły trzy pierwsze miejsca na mecie. Zwycięstwo po indywidualnym ataku w pięknym stylu odniosła Patrycja Jasińska, na drugiej lokacie uplasowała się Daria Pikulik a podium uzupełniła Marlena Karwacka.

Ponadto świetnie pojechały pozostałe zawodniczki debiutujące w tej kategorii. Klaudia Seremak była 5, Patrycja Scholz 8, a Wiktoria Pikulik 13. Bardzo dobrze wypadły również młodziczki. Na drugim miejscu finiszowała Karina Topolska, tuż za podium Wiktoria Konopka a na piątym i szóstym miejscu kolejno Patrycja Seremak i Pamela Danilczuk, na 13 miejscu rywalizację ukończyła Wanesa Kącka. Równie dobrze wypadły juniorki gdzie świetnie tego dnia finiszowała Patrycja Jacyszyn wygrywając klasyfikacje juniorek oraz klasyfikując się na znakomitym 5 miejscu wśród elity. Druga lokata przypadła mistrzyni Polski juniorek Karolinie Komoś, a najniższy stopień podium Agacie Drozdek. Kolejne trzy miejsca 4-6 również zdobyły darłowianki: 4 Bogumiła Dziuba, 5 Monika Graczewska, 6 Weronika Lorkowska.

W niedzielnym wyścigu „Ślężański Mnich" w Sobótce zawodniczki BCM Nowatex Ziemia Darłowska nie zwolniły tempa. Na odmiennej 51 kilometrowej pagórkowatej trasie wyścigu open na szóstym miejscu finiszowała Katarzyna Kirschenstein, juniorki podobnie jak dzień wcześniej świetnie się zaprezentowały zajmując pierwsze 5 lokat! Zwycięstwo tym razem przypadło Bogumile Dziubie, drugie miejsce dla Patrycji Jacyszyn a trzecie padło łupem Moniki Graczewskiej, 4 dla Agaty Drozdek a 5 Karoliny Komoś. Juniorki Młodsze miały do pokonania po tej samej trasie 34 kilometry. Tego dnia pewne zwycięstwo na odniosła Daria Pikulik a trzecia miejsce wywalczyła Klaudia Seremak, która minimalnie na ostatnich metrach uległa reprezentantce Litwy, 5 lokata dla Marleny Karwackiej, 8 Patrycja Jasińska, 12 Patrycja Schulz, 18 Wiktoria Pikulik. W młodziczkach podobnie jak dzień wcześniej drugie miejsce wywalczyła Karina Topolska, 8 Wiktoria Konopka, 10 Patrycja Seremak, 12 Pamela Daniczuk, 23 Wanesa Kącka. Gratulujemy wyników i postawy wszystkim zawodniczkom. Sezon kolarski A.D. 2013 na dobre rozpoczęty

W najbliższy weekend (12-14 kwiecień) zawodniczki wezmą udział w I serii tegorocznego Pucharu Polski na szosie Kłomnice - Częstochowa.