Portal informacyjny, największa baza informacji o Darłowie, Darłówku i gminie Darłowo oraz interaktywne plany i mapy.

  SERWIS INFORMACYJNY

  INFORMACJE DLA TURYSTÓW

  BAZA NOCLEGOWA

  MAPY I PLANY

  DZIAŁ OGŁOSZEŃ

  REKLAMA

Auta Retro

REKLAMY

"Lidia" HOTEL SPA w Darłówku
"Lidia" HOTEL SPA w Darłówku

Ogłoszenia Katalog Foto galeria Mapy

 

wizyt: ogółem 7773215, w lipcu 13332, dziś 1427; on-line: 117

Echo Darłowa

Ekolodzy - Ekologom

Po raz szósty 19 maja 2013 spotkali się ekolodzy z Pomorza Środkowego, przy Skale Ekologów w Darłówku zachodnim, aby uhonorować kolejną czwórkę osób dbających o środowisko wmurowaniem tabliczek z ich imionami i nazwiskami.

Od 2005 roku, kiedy ustawiono granitowy głaz na Skwerze Ekologów położonym u zbiegu ulic Plażowej i Helskiej w Darłówku prawie, co roku Ekologiczny Klub Obywatelski „Czuwanie" organizuje uroczyste upamiętnianie osób, i instytucji, którzy wnieśli swój wkład w ochronę przyrody i środowiska naturalnego.  W oparciu o zgłoszenia osób i instytucji Kapituła Skały Ekologów w roku 2013 z pośród 5 nominowanych wybrała czwórkę, których wyróżniono wmurowaniem pamiątkowych tabliczek na Skale Ekologów.

Aleksandra Liszewska - działaczka Ligi Ochrony Przyrody i liderka ruchu ekologicznego w specjalnym Ośrodku Szkolno - Wychowawczym w Bobolicach. Ponadto prowadzi ekologiczne gospodarstwo agroturystyczne.

Tomasz Michalski - aktywista Ligi ochrony Przyrody od 1962 r. założył 5 szkolnych kół LOP w Bornym Sulinowie i okolicach. Założyciel Towarzystwa Rzeki Piławy Zajmuje się ochroną i odnową flory i fauny na pojezierzu Drawskim.

Przemysław Gosiewski - wspierał programy inwestycyjne związane z ekologią i ochroną środowiska m.in. w Ostrowcu Świętokrzyskim i w całym regionie świętokrzyskim. Poparł wnioski o utworzenie uzdrowiska w Dąbkach koło Darłowa.   Jan Wanago - poeta, fraszkopisarz, miłośnik przyrody i ekologii z Wrześnicy. Zmarł w styczniu 2013. W jego twórczości przyroda i jej ochrona grały bardzo ważną rolę.

Całość tego ważnego wydarzenia zorganizował Obywatelski Klub Ekologiczny „Czuwanie", któremu od 27 lat przewodniczy Jadwiga Czarnołęska - Gosiewska i jego działaczki: Anna Michalska, Ryszarda Kulasińska, Elżbieta Gagjew. W części artystycznej wystąpił wokalista  A. Sztaba. Wieść o uhonorowaniu ekologów przez ekologów pierwsze poniosły gołębie, które tradycyjnie wypuszczane są z tego urokliwego miejsca do lotów.

 

Leszek Walkiewicz
Darłowo, ED 5/2013

Auta Retro

strona główna

o nas

reklama

kontakt

Serwis informacyjny o Ziemi Darłowskiej

infopomorze.pl | iwczasy.pl | plan.darlowo.pl | plan.dabki.info | plan.wicie.info
mapa.gmina.darlowo.pl

 

 

 

Wszelkie prawa zastrzeżone. © 2005-2009 www.infodarlowo.pl, www.infopomorze.pl