Portal informacyjny, największa baza informacji o Darłowie, Darłówku i gminie Darłowo oraz interaktywne plany i mapy.

  SERWIS INFORMACYJNY

  INFORMACJE DLA TURYSTÓW

  BAZA NOCLEGOWA

  MAPY I PLANY

  DZIAŁ OGŁOSZEŃ

  REKLAMA

Auta Retro

REKLAMY

"Lidia" HOTEL SPA w Darłówku
"Lidia" HOTEL SPA w Darłówku

Ogłoszenia Katalog Foto galeria Mapy

 

wizyt: ogółem 7758337, w lipcu 10046, dziś 1117; on-line: 137

Echo Darłowa

Darłowo: Międzynarodowy Zlot Historycznych Pojazdów Wojskowych

W dniach od 1 do 7 lipca 2013 w Darłowie odbędzie się 16. Międzynarodowy Zlot Historycznych Pojazdów Wojskowych.

Tak jak zwykle Zlot odbędzie się na nadmorskiej „Patelni" w Darłówku wschodnim gdzie znajduje się: czołgowisko i pagórkowaty teren do jazdy. Tam można będzie skorzystać z przejażdżek transporterami opancerzonymi i czołgami.

Program XVI Zlotu Historycznych Pojazdów Wojskowych-Darłowo 2013
Czwartek-4.07.2013: Prolog Powiatowy (parada wozów militarnych przez okoliczne miejscowości); prezentacja maszyn przybyłych na Zlot; inauguracja Kina Zlotowego („Czterej Pancerni i Pies", „Stawka większa niż życie"); prezentacja dorobku Muzeum Wojska Polskiego - Kołobrzeg, Bydgoszcz, Warszawa; konkursy dla publiczności z nagrodami w postaci przejażdżek i gadżetów zlotowych; wejścia na antenę Radiem Koszalin; muzyka mechaniczna.

Piątek-5.07.2013: Oficjalne rozpoczęcie Zlotu o godz. 12.00 (Powitanie gości); w ciągu całego dnia Blok Rozrywkowy (liczne konkursy: na najlepszą Dioramę, na najpiękniejszy pojazd zlotowy itp.); Inscenizacje batalistyczne; namiot prasowo-kinowy; prezentacja grup rekonstrukcyjnych, klubów militarnych i ciężkiego sprzętu blok muzyczno-koncertowy; Karaoke; nocne - Militarne Party.

Sobota-6.07.2013: na przebudzenie muzyka mechaniczna; parada wozów militarnych; w ciągu dnia konkursy dla dzieci i dorosłych (do wygrania cenne nagrody); Zlotowy Koncert Życzeń; prezentacja najciekawszych grup militarnych; pokaz kolekcji militarnej pasjonatów wojskowości: Grupa Holendersko-Belgijska, Grupa Eryka, Grupa z Lęborka; inscenizacje bitew na poligonie zlotowym przygotowane przez Stanisława Mazurka (Amicus); kino zlotowe; blok muzyczno-koncertowy (KG Band - Krawczyk Grand Band - polska grupa rockowo-bluesowa); zabawa przy muzyce mechanicznej

Niedziela-7.07.2013: muzyka mechaniczna; Oficjalne zakończenie XVI Zlotu, podziękowania za udział i wręczenie nagród.

Podczas całego zlotu czynny będzie: bazar militarny, kuchnia wojskowa, wystawa dioram, przejażdżki, prezentacja pojazdów wojskowych, zabytkowego sprzętu wojskowego, amerykańskich pojazdów: Welis, Harley Dawidson, Transporter M113 i inne. Obecnie trwają również rozmowy odnośnie przeprowadzenia okolicznościowego pokazu Ratownictwa Morskiego.

Organizatorzy zlotu: Marian Laskowski i Stowarzyszenie „Tytan" zapraszają restauracje i kucharzy do wzięcia udziału w konkursie na najlepszą grochówkę zlotową. Gościem specjalnym zlotu będzie Ola Kutz znana z programu "W trasie" TV.TTV.
Każdy, kto chce przeżyć militarną przygodę w towarzystwie miłośników i kolekcjonerów historycznych pojazdów wojskowych, znawców mundurów i ekwipunku żołnierskiego powinien już teraz poczynić stosowne przygotowania do udziału w tej jednej z największych w Europie imprez tego typu. Wstęp dla zwiedzających BEZPŁATNY!

Dodatkową atrakcją tegorocznego Zlotu będzie możliwość odpłatnego zwiedzania bunkrów i

działobitni usytuowanych na wydmach wzdłuż ulicy Helskiej w Darłówku zachodnim. Do dziś zachowały się tam żelbetowe stanowiska baterii niemieckich dział przeciwlotniczych typu 10.5 cm FlaK 39 wzniesione w latach 1937-1942 oraz szereg innych obiektów militarnych jak n.p. stanowisko dowodzenia, miejsca kwaterowania, elektrownia i inne. Służyły one do obrony portu i poligonu doświadczalnego największej armaty świata „Dory" kaliber 800 m.

Dalsze aktualne informacje temat zlotu można znaleźć na stronie www.zlot-darlowo.pl

 

Leszek Walkiewicz
Darłowo, ED 5/2013

Auta Retro

strona główna

o nas

reklama

kontakt

Serwis informacyjny o Ziemi Darłowskiej

infopomorze.pl | iwczasy.pl | plan.darlowo.pl | plan.dabki.info | plan.wicie.info
mapa.gmina.darlowo.pl

 

 

 

Wszelkie prawa zastrzeżone. © 2005-2009 www.infodarlowo.pl, www.infopomorze.pl