Portal informacyjny, największa baza informacji o Darłowie, Darłówku i gminie Darłowo oraz interaktywne plany i mapy.

  SERWIS INFORMACYJNY

  INFORMACJE DLA TURYSTÓW

  BAZA NOCLEGOWA

  MAPY I PLANY

  DZIAŁ OGŁOSZEŃ

  REKLAMA

Auta Retro

REKLAMY

"Lidia" HOTEL SPA w Darłówku
"Lidia" HOTEL SPA w Darłówku

Ogłoszenia Katalog Foto galeria Mapy

 

Echo Darłowa

Marian Laskowski

Ruszył XVI Zlot Historycznych Pojazdów Wojskowych - Darłowo 2013

Czynny jest już bazar militarny, kuchnia wojskowa, wystawa dioram oraz prezentacja zabytkowych amerykańskich pojazdów wojskowych i sprzętu militarnego takich jak n.p.: Welis, Harley Dawidson, Transporter M113. Odbywają się przejażdżki czołgami i transporterami opancerzonymi po terenie "Patelni". Całą parą rusza najstarszy i największy Zlot w Polsce już jutro. Zainauguruje go Prolog powiatowy paradą wozów militarnych po okolicznych miejscowościach. W kinie zlotowym można oglądać filmy: "Czterej Pancerni i Pies" i "Stawka większa niż życie". Oficjalne rozpoczęcie Zlotu nastąpi w południe w piątek 5 lipca. Szykują swoje dioramy i prezentacje militarnego sprzętu Muzea Oręża i Wojska Polskiego z Kołobrzegu, Bydgoszczy i Warszawy.

Podczas XVI Międzynarodowego Zlotu Historycznych Pojazdów Wojskowych w Darłówku, 5 lipca o godz. 20.30 atrakcją wieczoru będzie koncert formacji CETI dowodzonej przez legendarnego polskiego wokalistę rockowego Grzegorza Kupczyka. Również 5 lipca gościem specjalnym zlotu będzie Ola Kutz (główna prowadząca program "W trasie").

Tego dnia o godz. 22 będzie też prezentowane Widowisko multimedialne z zespołem KGB Band - "Skamieniały Las" - Operacja Łódzka 1914 (lekcja historii inaczej).
W sobotę 6 lipca będzie miała miejsce parada wozów militarnych oraz liczne konkursy z nagrodami, a także pokaz kolekcji militarnej pasjonatów wojskowości: Grupy Holendersko-Belgijskiej, Grupy Eryka i Grupy z Lęborka. Niespodzianką będzie- nalot bombowy.

Uczestnicy zlotu i widzowie będą mieli okazje obejrzeć pokaz ratownictwa przygotowany przez Andrzeja Stępowskiego i ratowników WOPR powiatu sławieńskiego z siedzibą w Darłowie.

Oficjalne zakończenie XVI Zlotu, podziękowania za udział i wręczenie nagród odbędzie się w niedzielę 7 lipca.

 

Leszek Walkiewicz
Darłowo, ED 7/2013

Auta Retro

strona główna

o nas

reklama

kontakt

Serwis informacyjny o Ziemi Darłowskiej

infopomorze.pl | iwczasy.pl | plan.darlowo.pl | plan.dabki.info | plan.wicie.info
mapa.gmina.darlowo.pl

 

 

 

Wszelkie prawa zastrzeżone. © 2005-2009 www.infodarlowo.pl, www.infopomorze.pl