Portal informacyjny, największa baza informacji o Darłowie, Darłówku i gminie Darłowo oraz interaktywne plany i mapy.

  SERWIS INFORMACYJNY

  INFORMACJE DLA TURYSTÓW

  BAZA NOCLEGOWA

  MAPY I PLANY

  DZIAŁ OGŁOSZEŃ

  REKLAMA

Auta Retro

REKLAMY

"Lidia" HOTEL SPA w Darłówku
"Lidia" HOTEL SPA w Darłówku

Ogłoszenia Katalog Foto galeria Mapy

 

Echo Darłowa

W Darłowie uroczyście otwarto 13. Festiwal Filmów Skandynawskich

W poniedziałek 22 lipca w darłowskim kinie "Bajka" pierwszym filmem p.t. "Szybki Cash" - thriller produkcji szwedzkiej w reżyserii Daniela Espinosa został zainaugurowany 13. Festiwal Filmów Skandynawskich.

Film ten dopiero w grudniu b.r. będzie miał w Polsce premierę. Nad tegorocznym 13. FFS patronat objęli: Duński Instytut Kultury w Warszawie, Ambasada Królestwa Danii oraz Duński Instytut Filmowy w Kopenhadze. Otwarcia 13. FFS dokonała Bogusława Sochańska - dyrektor Duńskiego Instytutu Kultury. Zaraz po otwarciu obejrzeliśmy film p.t.  "Pomorskie Iluzje" - w wersji specjalnej z muzyką wykonywaną  podczas projekcji. Na premierze nowej wersji filmu obecni byli jego reżyserzy  - Jacob Dammas i Helge Renner oraz bohaterowie tego dokumentu: pilot helikoptera Mark Buller, dyrektor DOK-u Arkadiusz Sip i Jan Konstantynow vel Lucjano - sędziwy rybak i iluzjonista. Muzykę do filmu skomponował Martin Bennebo. Na żywo grał zespół M. Bennebo - akordeon i organy hamonda, Karen Duelund Guastavino - saksofon i klarnet oraz Andreas M?llerh?j - bas.

Po filmie gościnnie na zaproszenie Arkadiusza Klimowicza- burmistrza miasta Darłowo dał koncert wraz z duńskim zespołem Czesław Mozil. Polski wokalista, akordeonista i kompozytor Czesław Mozil jest liderem polsko-duńskiego zespołu "Czesław Śpiewa". To był fantastyczny koncert, który na długo zostanie w pamięci widzów. Czuło się w nim atmosferę, jak w Piwnicy pod Baranami. Jak nas informuje Jerzy Piotrowski pomysłodawca i dyrektor Festiwalu w środę 24 lipca w kinie "Bajka" w ramach 13 Festiwalu zostaną wyświetlone filmy o godz.: 16:00  dramat produkcji duńskiej p.t. "Porwany" reżyseria - Vibeke Muasya; 17:30 biograficzny produkcji duńskiej  "Karen Blixen", reżyseria - Morten Henriksen; 18:40 komedia kryminalna produkcji norweskiej "Jackpot" reżyseria - Magnus Martens; 20:10 dramat kryminalny produkcji szwedzkiej "Szybki Cash 2", reżyseria - Babak Najafi. Na wszystkie seanse wstęp wolny.

 

Leszek Walkiewicz
Darłowo, ED 7/2013

Auta Retro

strona główna

o nas

reklama

kontakt

Serwis informacyjny o Ziemi Darłowskiej

infopomorze.pl | iwczasy.pl | plan.darlowo.pl | plan.dabki.info | plan.wicie.info
mapa.gmina.darlowo.pl

 

 

 

Wszelkie prawa zastrzeżone. © 2005-2009 www.infodarlowo.pl, www.infopomorze.pl