Portal informacyjny, największa baza informacji o Darłowie, Darłówku i gminie Darłowo oraz interaktywne plany i mapy.

  SERWIS INFORMACYJNY

  INFORMACJE DLA TURYSTÓW

  BAZA NOCLEGOWA

  MAPY I PLANY

  DZIAŁ OGŁOSZEŃ

  REKLAMA

Auta Retro

REKLAMY

"Lidia" HOTEL SPA w Darłówku
"Lidia" HOTEL SPA w Darłówku

Ogłoszenia Katalog Foto galeria Mapy

 

Echo Darłowa

Ewa

Rajd po hospicjach

Jak nas informuje Joanna Klimowicz darłowskie hospicjum odwiedzili niedawno uczestnicy 4 Rajdu Rowerowego "Przez Polskę dla Polskich Hospicjów". To 9-dniowy, ponad 1000 km rajd rowerowy z Bielska Białej z metą w Gdańsku a jego organizatorem jest Fundacja Babci Aliny. Dom Hospicyjno-Opiekuńczy "Caritas" im. Bp. Czesława Domina w Darłowie to jedno z dziesięciu takich miejsc na trasie rajdu. Patronem honorowym rajdu jest Maja Włoszczowska, mistrzyni świata kolarstwa górskiego, wicemistrzyni olimpijska z Pekinu.

Podczas wizyty gości w darłowskim hospicjum obecny był również ks. Piotr Krakowiak, Krajowy Duszpasterz Hospicjów. Na powitanie do miejscowości Dąbki wyjechały kolarki z klubu BCM Nowatex - Uzdrowisko Dąbki - Ziemia Darłowska ze swoim prezesem Eugeniuszem Adamowem.

Fundacja Babci Aliny promuje ruch hospicyjny w Polsce a za zebrane fundusze kupuje sprzęt medyczny dla polskich hospicjów.

- Wspieramy hospicja w różnych regionach kraju - mówi Ewa Holender z Fundacji Babci Aliny. Nasza inicjatywa spotyka się ze wspaniałym oddźwiękiem. Przyłączają się ludzie na różne odcinki trasy, najmłodszy uczestnik rajdu miał trzy lata. Rajd "Przez Polskę dla Polskich Hospicjów" rozpoczął się 13 lipca i potrwał do niedzieli 21 lipca. Darłowskie hospicjum było przedostatnim na trasie. Fundacja Babci Aliny działa razem z angielską fundacją "The Alina Foundation" na rzecz polskich hospicjów. Promuje ruch hospicyjny w Polsce a za zebrane pieniądze kupuje sprzęt medyczny.

-Otrzymaliśmy lampy zabiegowe, podkłady przeciwodleżynowe środki do pielęgnacji pacjentów na łączną kwotę 4 tysięcy złotych- mówi ks. Krzysztof Sendecki, dyrektor darłowskiego hospicjum. To bardzo fajna inicjatywa, zmieniająca myślenie ludzi o hospicjum. Uczestnicy rajdu wpisują się w grupę ludzi zwanych wolontariuszami akcyjnymi a im więcej takich ludzi tym lepiej - dodaje ks. Krzysztof Sendecki.

 

Leszek Walkiewicz
Darłowo, ED 7/2013

Kolarki z DarłowoKs. Krakowiak z chorymKs. Krakowiak

Auta Retro

strona główna

o nas

reklama

kontakt

Serwis informacyjny o Ziemi Darłowskiej

infopomorze.pl | iwczasy.pl | plan.darlowo.pl | plan.dabki.info | plan.wicie.info
mapa.gmina.darlowo.pl

 

 

 

Wszelkie prawa zastrzeżone. © 2005-2009 www.infodarlowo.pl, www.infopomorze.pl