Portal informacyjny, największa baza informacji o Darłowie, Darłówku i gminie Darłowo oraz interaktywne plany i mapy.

  SERWIS INFORMACYJNY

  INFORMACJE DLA TURYSTÓW

  BAZA NOCLEGOWA

  MAPY I PLANY

  DZIAŁ OGŁOSZEŃ

  REKLAMA

Auta Retro

REKLAMY

"Lidia" HOTEL SPA w Darłówku
"Lidia" HOTEL SPA w Darłówku

Ogłoszenia Katalog Foto galeria Mapy

 

Echo Darłowa

Rozstrzygnięto Konkurs Literacki

„Wczoraj, dziś i jutro w moim miasteczku – Darłowo” pod takim tytułem odbył się ogłoszony przez Bibliotekę Miejską w Darłowie konkurs literacki z okazji Jubileuszowego Roku 1945 – 2005. Honorowy patronat nad konkursem objął burmistrz miasta Darłowa Arkadiusz Klimowicz. Swoje prace w liczbie 34 na ten miejski konkurs nadesłali: dorośli, młodzież i dzieci. W kategorii dla dorosłych pt. „Darłowo w mej pamięci” – napłynęło 5 prac. Jury konkursu w składzie: Ewa Bielecka, Genowefa Klingiert i Leszek Walkiewicz po wnikliwej analizie wszystkich tekstów przyznała jednomyślnie I nagrodę autorowi używającemu godła „Silva Rerum”, którym podpisała się Krystyna Różańska. Drugie miejsce zajęła praca oznaczona godłem „DAR -60”, napisana przez Jerzego Łucejko. Trzecią nagrodę otrzymała praca podpisana godłem „Joanna”, napisana przez Janinę Gradowską.
W kategorii dla młodzieży gimnazjalnej i ze szkół ponadgimnazjalych pt. „Darłowo w moich oczach” napłynęło 27 tekstów. Najlepszą okazała się praca oznaczona godłem „Pelikan”, napisana przez Piotra Srokę. Drugą nagrodę otrzymała praca zatytułowana „Znasz li - ten kraj?... Zdobyła ją Justyna Soszka. Trzecią nagrodę przyznano za tekst z godłem „Szumacher”, którego użył Michał Nowak. W tej najliczniejszej kategorii przyznano jeszcze dwa wyróżnienia. Otrzymają je Karolina Mazurek i Piotr Wojciechowski.
W kategorii dla dzieci pt. „Darłowo w moich marzeniach” nie przyznano pierwszej nagrody; Drugą zdobyła praca z godłem „Kolorowe serduszko” napisana przez Martę Pawlaczyk. Trzecią nagrodę otrzyma Marlena Wiernicka. Ufundowane przez burmistrza nagrody mają wartość: I – 500 zł, II – 300 zł i III – 200 zł. Uroczyste wręczenie nagród nastąpi w siedzibie Biblioteki Miejskiej w dniu 28 listopada br. o godz.17, przy ulicy H. Wieniawskiego 19c. Organizatorzy proszą wszystkich biorących udział w konkursie o dostarczenie do Biblioteki Miejskiej nagranych na dyskietkach lub CD – romach tekstów i fotografii, co umożliwi ich wydanie drukiem.
Poziom konkursu był zróżnicowany. Wysoce pozytywny objaw to duże zainteresowanie konkursem młodzieży. W nadesłanych tekstach przejawia się wielka troska o dobro miasta i jego rozwój. Nasza młodzież ma szerokie horyzonty i dostrzega wszystkie jasne jak i ciemne strony życia miasta i jego społeczności.
 

L.W.
Darłowo, ED 1/2006

Auta Retro

strona główna

o nas

reklama

kontakt

Serwis informacyjny o Ziemi Darłowskiej

infopomorze.pl | iwczasy.pl | plan.darlowo.pl | plan.dabki.info | plan.wicie.info
mapa.gmina.darlowo.pl

 

 

 

Wszelkie prawa zastrzeżone. © 2005-2009 www.infodarlowo.pl, www.infopomorze.pl