Portal informacyjny, największa baza informacji o Darłowie, Darłówku i gminie Darłowo oraz interaktywne plany i mapy.

  SERWIS INFORMACYJNY

  INFORMACJE DLA TURYSTÓW

  BAZA NOCLEGOWA

  MAPY I PLANY

  DZIAŁ OGŁOSZEŃ

  REKLAMA

Auta Retro

REKLAMY

"Lidia" HOTEL SPA w Darłówku
"Lidia" HOTEL SPA w Darłówku

Ogłoszenia Katalog Foto galeria Mapy

 

Echo Darłowa

Koncert Młodzieżowej Orkiestry Białoruskich Instrumentów Narodowych

W najbliższy czwartek 15 sierpnia w Darłowie w kościele Św. Gertrudy o godz. 1915 w ramach 47 Międzynarodowego Festiwalu Organowego wystąpi Młodzieżowa Orkiestra Białoruskich Instrumentów Narodowych.

Początki zespołu sięgają lat 30-tych XX wieku, kiedy profesor Józef Żynowicz założył przy Filharmonii Narodowej w Mińsku pierwszą profesjonalną Orkiestrę Białoruskich Instrumentów Ludowych. Obecna Państwowa Młodzieżowa Orkiestra Cymbałowa przy Koledżu Muzycznym im. Michała Glinki ma już długą i bogatą historię. Jej brzmienie jest zjawiskiem fascynującym i wyjątkowym w narodowej kulturze muzycznej Białorusi. Inicjatorką jej założenia (w końcu lat 50-tych) była Benigda Mackiewicz. Przez długie lata jej pracy z zespołem, orkiestra niejednokrotnie zwyciężała w ogólnobiałoruskich i międzynarodowych konkursach orkiestrowych, a także brała udział w licznych festiwalach. Kierowało nią wielu wybitnych białoruskich dyrygentów. Obecnie kierownikiem i dyrygentem zespołu jest absolwent Białoruskiej Państwowej Akademii Muzycznej - Sergiusz Gładki. Orkiestra ma w repertuarze wiele arcydzieł światowej klasyki muzycznej oraz oryginalne dzieła oparte na białoruskim folklorze.

Przed występem białoruskich cymbalistów na organach zagra Mario Ciferri z Italii. Pochodzi z Fermony we Włoszech. Jego obszerne studia zaowocowały błyskotliwymi dyplomami w dziedzinie fortepianu, organów, kompozycji i muzyki kościelnej - w konserwatoriach: Bolonii, Rzymu i Pesaro. Wzbogacał swą wiedzę i umiejętności u sławnych nauczycieli brytyjskich w dziedzinie organów i chóralistyki. Mario Ciferri występował w wielu krajach Europy. Jest tytularnym organistą katedry w Porto San Giorgio. Sam zaś organizuje "Festival dell'Organo" w Petritoli.

Ostatni koncert organowy z tegorocznego Festiwalu Organowego odbędzie się 24 sierpnia 2013 - Zagrają: Urszula Grahm - organy (Szwecja), Chór z Kristianstadt, Tornbjörn Gustavsson - dyrygent (Szwecja). Godzina 19:15. Na wszystkie koncerty wstęp bezpłatny.

 

Leszek Walkiewicz
Darłowo, ED 8/2013

Auta Retro

strona główna

o nas

reklama

kontakt

Serwis informacyjny o Ziemi Darłowskiej

infopomorze.pl | iwczasy.pl | plan.darlowo.pl | plan.dabki.info | plan.wicie.info
mapa.gmina.darlowo.pl

 

 

 

Wszelkie prawa zastrzeżone. © 2005-2009 www.infodarlowo.pl, www.infopomorze.pl