Portal informacyjny, największa baza informacji o Darłowie, Darłówku i gminie Darłowo oraz interaktywne plany i mapy.

  SERWIS INFORMACYJNY

  INFORMACJE DLA TURYSTÓW

  BAZA NOCLEGOWA

  MAPY I PLANY

  DZIAŁ OGŁOSZEŃ

  REKLAMA

Auta Retro

REKLAMY

"Lidia" HOTEL SPA w Darłówku
"Lidia" HOTEL SPA w Darłówku

Ogłoszenia Katalog Foto galeria Mapy

 

Echo Darłowa

Wernisaż wystawy czwórki artystów

W darłowskim Terminalu Sztuki 14 sierpnia otwarto interaktywną wystawę dzieł sztuki czwórki młodych artystów.

Tym razem zaprezentowano rzeźbę, fotografię, malarstwo, mozaikę i rysunek objęte wspólnym tytułem "Podróż bez biletu".

Swoje prace artystyczne eksponowali Anna Skrzynkowska (mozaiki i malarstwo), Paulina Feicht (malarstwo, rysunek i papierowe kompozycje przestrzenne), Dorota Feicht (rzeźba), Uwe Brauer (fotografia).

Anna Skrzynkowska, absolwentka Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu prezentowała mozaiki i malarstwo powstałe w ostatnim okresie. Artystka od niedawna osiedliła się w Darłowie i otworzyła pracownię mozaiki artystycznej i malarstwa.

Paulina Feicht, absolwentka Hochschule Niederrhein w Krefeld u prof. Wörfel (wyższa szkoła artystyczna) gdzie zgłębiała tajniki Design (kierunek: Grafika). W Düsseldorfie pracowała w Firmie reklamowej "Cittadino Medien" gdzie przez dwa lata uczestniczyła w kursach Akt na Akademii Sztuk Pięknych. Swoje prace wystawiała w wielu galeriach na terenie Niemiec. Od niedawna osiedliła się w Słowinie, gdzie otworzyła Galerię Mizumi (po japońsku Jezioro). Tym razem prezentuje głównie malarstwo i rysunki.

Dorota Feicht na wystawę przywiozła z Düseldorfu kilka mniejszych rzeźb i kompozycji przestrzennych. Oprócz rzeźby Dorota Feicht zajmuje się animacjami filmowymi. W 2005 roku razem z siostrą Pauliną wykonały freski na ścianach kościoła w Słowinie według swojego projektu.

W odrębnym saloniku prezentowane były dwuklatkowe slajdy niemieckiego fotografika i filmowca Uwe Braura. Utrwaliły one niecodzienne obrazy z życia miast niemieckich skojarzone w sposób artystyczny. Ponadto fotografik daje pokaz artystycznych slajdów z różnych stron świata.

Cała interaktywna wystawa została zaaranżowana przez Justynę Feicht, która jest jej komisarzem i autorką scenariusza. Justyna Feicht - autorka zdjęć i reżyser obrazu do 25 filmów fabularnych i dokumentalnych stale pracuje w Niemczech i wielu innych krajach Europy.

Terminal sztuki został przystosowany na dworzec kolejowy. Oprócz prezentacji dzieł sztuki eksponowane są w nim rysunki i nalepianki na podłodze, kolaże, do których każdy widz może coś dorysować oraz walizki podróżne i wiele innych zaskakujących dzieł sztuki. Wielkie wrażenie zrobiła na mnie kompozycja śmiertelnego wypadku drogowego obejmująca obraz na szosie, unoszenie duszy promieniami i balonami do nieba oraz rzeźbiony nagrobek. Cały czas widzimy różnobarwne światła i słyszymy gwar kolejowego dworca. Niektóre zawieszone dzieła sztuki poruszają się niczym listki na wietrze. Wernisaż otworzył Arkadiusz Sip dyrektor Darłowskiego Ośrodka Kultury im. Leopolda Tyrmanda - organizator wystawy. Na wernisaż przybyli artyści, ludzie kultury interesujący się sztuką, dziennikarze, przyjaciele i znajomi artystów oraz turyści, którzy mogli porozmawiać z twórcami i podzielić się swoimiwrażeniami. Wystawa "Podróż bez biletu" będzie czynna do 23 sierpnia b.r.

 

Leszek Walkiewicz
Darłowo, ED 8/2013

Auta Retro

strona główna

o nas

reklama

kontakt

Serwis informacyjny o Ziemi Darłowskiej

infopomorze.pl | iwczasy.pl | plan.darlowo.pl | plan.dabki.info | plan.wicie.info
mapa.gmina.darlowo.pl

 

 

 

Wszelkie prawa zastrzeżone. © 2005-2009 www.infodarlowo.pl, www.infopomorze.pl