Portal informacyjny, największa baza informacji o Darłowie, Darłówku i gminie Darłowo oraz interaktywne plany i mapy.

  SERWIS INFORMACYJNY

  INFORMACJE DLA TURYSTÓW

  BAZA NOCLEGOWA

  MAPY I PLANY

  DZIAŁ OGŁOSZEŃ

  REKLAMA

Auta Retro

REKLAMY

"Lidia" HOTEL SPA w Darłówku
"Lidia" HOTEL SPA w Darłówku

Ogłoszenia Katalog Foto galeria Mapy

 

Echo Darłowa

Rozpoczęto w Darłowie Międzynarodowe Żeglarskie Mistrzostwa Polski

W Porcie Jachtowym w Darłowie przy ul. J. Conrada 23 sierpnia uroczyście otwarto Międzynarodowe Morskie Żeglarskie Mistrzostwa Polski w formule ORC Internacional oraz w formule KWR.

Podczas trzech regatowych dni załogi rywalizować będą w wyścigach jachtów kabinowych na wodach Bałtyku Południowego w regionie Portu Darłowo. Organizatorzy regat zaplanowali trasy biegów zarówno na wschód jak i zachód od główek portu Darłowo. Łącznie 19 jachtów i 81 żeglarzy ściga się o mistrzowski tytuł.   W uroczystym otwarciu udział wzięli: starosta powiatu sławieńskiego Wojciech Wiśniowski, przewodniczący Rady Miejskiej Zbigniew Grosz, dyrektor Urzędu Morskiego w Słupsku Tomasz Bobin, przewodniczący komisji morskiej PZŻ kpt. Edward Kinas, prezes koszalińskiego okręgowego ZŻ kpt. Jerzy Bobrowski, komandor KM „TRAMP" kpt. Mirosław Nowak, sędzia główny MP Barbara Grabarz. Żeglarskie Mistrzostwa Polski otworzyła zastępca burmistrza miasta Darłowa Elżbieta Karlińska.

W dniu dzisiejszym po ceremonii otwarcia regat żeglarze o godzinie 11 przeszli przez rozsunięty most na rzece Wieprzy i punktualnie o godzinie 11.30 ruszyli z wyznaczonej linii startu w kierunku Jarosławca. Pierwszego dnia zmagań z wiatrem, żaglami i wodą odbędą się biegi krótkie i średnie. Dzisiejsze regaty można oglądać z falochronu oraz plaży wschodniej. Średnie oraz krótkie biegi wyznaczono na trasie: Darłowo - Kopań -  Darłowo.

 

Leszek Walkiewicz
Darłowo, ED 8/2013

Auta Retro

strona główna

o nas

reklama

kontakt

Serwis informacyjny o Ziemi Darłowskiej

infopomorze.pl | iwczasy.pl | plan.darlowo.pl | plan.dabki.info | plan.wicie.info
mapa.gmina.darlowo.pl

 

 

 

Wszelkie prawa zastrzeżone. © 2005-2009 www.infodarlowo.pl, www.infopomorze.pl