Portal informacyjny, największa baza informacji o Darłowie, Darłówku i gminie Darłowo oraz interaktywne plany i mapy.

  SERWIS INFORMACYJNY

  INFORMACJE DLA TURYSTÓW

  BAZA NOCLEGOWA

  MAPY I PLANY

  DZIAŁ OGŁOSZEŃ

  REKLAMA

Auta Retro

REKLAMY

"Lidia" HOTEL SPA w Darłówku
"Lidia" HOTEL SPA w Darłówku

Ogłoszenia Katalog Foto galeria Mapy

 

Echo Darłowa

W darłowskiej marinie rozdano medale Żeglarskich Mistrzostw Polski

Przez trzy dni 23-25 sierpnia na wodach Bałtyku w rejonie Darłowa odbywały się Żeglarskie Międzynarodowe Mistrzostwa Polski w formule ORC Internacional oraz w formule KWR. W niedzielę 25 sierpnia w Porcie Jachtowym w Darłowie przy ul. J. Conrada w uroczyście zakończono MP i rozdano medale i nagrody.

Podczas trzech regatowych dni załogi rywalizowały w wyścigach jachtów kabinowych na wodach Bałtyku Południowego w regionie Portu Darłowo (od Jarosławca po Mielno). Organizatorzy regat zaplanowali trasy biegów zarówno na wschód jak i zachód od główek portu Darłowo. Łącznie 20 jachtów i 86 żeglarzy ścigało się o mistrzowski tytuły. W uroczystym zakończeniu udział wzięli: poseł na Sejm RP i wiceminister środowiska Stanisław Gawłowski, wicemarszałek woj. zachodniopomorskiego Andrzej Jakubowski, zastępca burmistrza miasta Darłowa Elżbieta Karlińska, wiceprezes PZŻ Maciej, Leśny dyrektor Urzędu Morskiego w Słupsku Tomasz Bobin, przewodniczący komisji morskiej PZŻ, Edward Kinas, prezes koszalińskiego okręgowego ZŻ kpt. Jerzy Bobrowski, komandor KM „TRAMP" Mirosław Nowak, admirał Marek Brągoszewski, sędzia główny MP Barbara Grabarz. Przy pięknej pogodzie i prawdziwej morskiej fali odbyły się wszystkie zaplanowane wyścigi. Podczas widowiskowych regat nie zgłoszono żadnego protestu.

Ceremonię zakończenia Żeglarskich Mistrzostw Polski otworzył Arkadiusz Sip dyrektor DOK. Sędzia główny regat Barbara Grabarz ogłosiła wyniki mistrzostw w poszczególnych klasach. W klasie ORC Internacional Mistrzem Polski został s/y Duży Ptak z AKM Gdańsk i załoga w składzie: kpt. - Krzysztof Paul, Mariusz Klupiński, Mariusz Sarnowski, Mirosław Mickiewicz, Damian Malinowski, Tomasz Rybak, Srebrne medale i tytuł I wicemistrza zdobyła załoga s/y Aquarella z Jacht Klubu im. Conrada w Gdańsku z kpt. Mariuszem Maćkowiakiem. Trzecie miejsce i tytuł II wicemistrza wywalczyli żeglarze s/y Big Magia z Polsails Team z kpt. Januszem Olszewskim. W klasie KWR II Mistrzami Polski została załoga jachtu s/y Quick Livener z PKM Gdańsk w składzie: kpt. Jacek Zieliński, Andrzej Mielicki, Krzysztof Spytek, Bogusław Waszkiewicz. Pierwszym wicemistrzem został team s/y Orson z kpt. Andrzejem Sokołowskim z Jach Klubu AZS Szczecin. Brązowe medale wywalczyli żeglarze s/y Wisła z AZS Szczecin z kpt. Adamem Lisieckim. W klasie KWR I złoto zdobyli jachtsmeni s/y Eljacht z JK Stoczni Gdańskiej z kpt. Jerzym Jankowskim i załoga w składzie: Michał Korneszczuk, Ryszard Jakubowski, Eligiusz Huk, Wojciech Patryniak, Piotr Jasiński, Srebro zdobyli żeglarze s/y Antidotum z KS CŻ Szczecin z kpt. Marcinem Mrówczyńskim i załogą: Przemysław Malik, Piotr Wawrzyniak, Radosław Pawlik, Robert Przybylski. Brąz wywalczyli żeglarze s/y Exocet z Exocet Racing Team w składzie: kpt. Michał Jabłoński, Grzegorz Kidacki, Katarzyna Noszczyńska, Kamil Miller.

Zmagający się z wiatrem, żaglami i wodą żeglarze dobrze ocenili nowopowstały Port Jachtowy w Darłowie oraz organizację Mistrzostw Polski, czego dowodem było m.in. wręczenie władzom miasta przez wiceprezesa PZŻ ozdobnej plakiety z podziękowaniami.

 

Leszek Walkiewicz
Darłowo, ED 8/2013

Auta Retro

strona główna

o nas

reklama

kontakt

Serwis informacyjny o Ziemi Darłowskiej

infopomorze.pl | iwczasy.pl | plan.darlowo.pl | plan.dabki.info | plan.wicie.info
mapa.gmina.darlowo.pl

 

 

 

Wszelkie prawa zastrzeżone. © 2005-2009 www.infodarlowo.pl, www.infopomorze.pl