Portal informacyjny, największa baza informacji o Darłowie, Darłówku i gminie Darłowo oraz interaktywne plany i mapy.

  SERWIS INFORMACYJNY

  INFORMACJE DLA TURYSTÓW

  BAZA NOCLEGOWA

  MAPY I PLANY

  DZIAŁ OGŁOSZEŃ

  REKLAMA

Auta Retro

REKLAMY

"Lidia" HOTEL SPA w Darłówku
"Lidia" HOTEL SPA w Darłówku

Ogłoszenia Katalog Foto galeria Mapy

 

Echo Darłowa

Kadra instruktorska letniego obozu w Darłowie

XVI LETNI OBÓZ ASHIHARA KARATE DARŁOWO 20-28.08.2013 r. - relacja

W Darłowie w dniach 20-28.sierpnia br. odbył się XVI Letni Obóz Ashihara Karate dla dzieci, młodzieży i dorosłych zorganizowany przez Klub Ashihara Karate i Ju Jitsu i Polską Organizację Ashihara Karate.

Jak na każdym obozie stylu Ashihara, uczestnicy poznawali nowe kombinacje i techniki, nie zapominając o doskonaleniu tych, które poznali do tej pory.

Kadrę szkoleniowa na obozie stanowili instruktorzy z Darłowa - Dariusz Winiarski 3 dan, Tomasz Mieczkowski 1 dan, Tomasz Bacewicz 1 dan oraz z Warszawy - Michał Barański 1 kyu i Paweł Mikulski 3 kyu.

Program letniego szkolenia obejmował trening mieszanych sztuk walki: Ashihara Karate, Thai - Kick - Boxing, Ju Jitsu, Grappling i Kobudo (nunchaku, kalaki i kij - bo).

Wiele miejsca na treningach poświęcono nauce prawidłowego skracania dystansu, wykorzystania uników, łączenia technik uderzeniowych z rzutami i dźwigniami - co jest bardzo charakterystyczne dla stylu Ashihara Karate.

Nie zabrakło także walk sparingowych formule full contact Karate i Grappling (rodzaj zapasów).

Zajęcia odbywały się dwa razy dziennie i były niezwykle wyczerpujące, ale dające wszystkim ćwiczącym wiele satysfakcji. Swoje umiejętności uczestnicy doskonali nad morzem, na placu rekreacyjnym przy Szkole Morskiej, w sali Centrum Sportowego - Herkules i darłowskim zamku.

Podczas obozu odbyło się szkolenie sędziowskie dla instruktorów oraz turniej o mistrza obozu w którym najlepszym zawodnikiem wśród dzieci został - Konrad Bądyra, a wśród seniorów - Tomasz Mieczkowski (obaj z Darłowa).

Na zakończenie obozu główny szkoleniowiec Polskiej Organizacji Ashihara Karate - sensei Dariusz Winiarski przeprowadził egzaminy dla dzieci na stopnie 9, 8 i 7 kyu - białe i niebieskie pasy oraz dla dorosłych na 3 i 1 kyu             - zielone i brązowe pasy. Egzamin dla dorosłych obejmował techniki i kombinacje na tarczach, worku i z partnerem, kata oraz niezwykle wyczerpujący godzinny test walki .Wysoki poziom prowadzonych zajęć i duże zaangażowanie ćwiczących zaowocowało świetnymi wynikami egzaminu. Całe letnie szkolenie przebiegł w miłej i przyjacielskiej atmosferze i było bardzo udane zarówno pod względem organizacyjnym jak i pogody. Cykl treningowy Ashihara Karate na letnim obozie odpowiada półrocznemu treningowi w stacjonarny klubie. Warto więc wziąć w nim udział dla podniesienia poziomu, wiedzy i umiejętności technicznych. Na zakończenie 9 dniowego szkolenia każdy uczestnik otrzymał pamiątkowy dyplom oraz upominek .

Letni obóz w Darłowie odbyło się pod patronatem Polskiej Federacji Sztuk Walki i Sportów Obronnych.

Najbliższe tego typu szkolenie dla dzieci, młodzieży i dorosłych zaplanowane jest w Darłowie w październiku pod hasłem ,,Ashihara Karate - przeciw uzależnieniom i patologiom społecznym,,.

 

Wszystkich zainteresowanych sztukami i sportami walki Klub Ashihara Karate i Ju Jitsu w Darłowie zaprasza na treningi w Centrum Sportowym - Herkules, ul. Wieniawskiego 10 A - 14 B w poniedziałki, środy, piątki godz. 18.00.

 

Informacje o klubie można znaleźć na stronie internetowej : http://www.ashihara-karate.afr.pl/darlowo_klub.htm

 

KAKiJJ Darłowo
Darłowo, ED 9/2013

Auta Retro

strona główna

o nas

reklama

kontakt

Serwis informacyjny o Ziemi Darłowskiej

infopomorze.pl | iwczasy.pl | plan.darlowo.pl | plan.dabki.info | plan.wicie.info
mapa.gmina.darlowo.pl

 

 

 

Wszelkie prawa zastrzeżone. © 2005-2009 www.infodarlowo.pl, www.infopomorze.pl