Portal informacyjny, największa baza informacji o Darłowie, Darłówku i gminie Darłowo oraz interaktywne plany i mapy.

  SERWIS INFORMACYJNY

  INFORMACJE DLA TURYSTÓW

  BAZA NOCLEGOWA

  MAPY I PLANY

  DZIAŁ OGŁOSZEŃ

  REKLAMA

Auta Retro

REKLAMY

"Lidia" HOTEL SPA w Darłówku
"Lidia" HOTEL SPA w Darłówku

Ogłoszenia Katalog Foto galeria Mapy

 

Echo Darłowa

Nowy rok szkolny u Żeromskiego

Na krótko przed rozpoczęciem nowego roku szkolnego w Zespole Szkól im. S. Żeromskiego odsłonięto tablicę pamiątkową poświęconą absolwentowi darłowskiego liceum Przemysławowi Gosiewskiemu.

W 30 rocznicę ukończenia liceum przez Przemysława Gosiewskiego darłowski samorząd ufundował okolicznościową mosiężną tablicę o treści: "Przemysławowi Gosiewskiemu (1964-2010) posłowi, wicepremierowi Rzeczypospolitej Polskiej absolwentowi liceum im. Stefana Żeromskiego w Darłowie w 30. rocznicę ukończenia szkoły. Darłowo, wrzesień 2013"

Przemysław Gosiewski urodził się 12 maja 1964 w Słupsku, zginął 10 kwietnia 2010 w katastrofie smoleńskiej. Młodość spędził w ukochanym Darłowie, gdzie do tej pory mieszkają jego rodzice Jan i Jadwiga Gosiewscy. Po ukończeniu Szkoły Podstawowej nr 3 uczęszczał do Liceum Ogólnokształcącego im. Stefana Żeromskiego. Był laureatem olimpiad przedmiotowych z geografii i historii. Maturę zdał w roku 1983. Po ukończeniu liceum kontynuował studia na wydziale prawa i administracji Uniwersytetu Gdańskiego. Tablicę odsłonili rodzice Przemysława razem z Arkadiuszem Klimowiczem burmistrzem miasta Darłowa. Podczas ceremonii zabrał głos Jan Gosiewski, który dziękował władzom miasta za upamiętnienie syna i dodał, aby tablica łączyła nasze społeczeństwo dla dobra kraju, a nie dzieliła. Pedagogom życzył dalszych sukcesów w wychowaniu młodzieży. Włodarz miasta, który był szkolnym kolegą Przemysława Gosiewskiego-powiedział, że nawet z małego miasta można zostać wybitną osobistością, dzięki swoim zdolnościom i pracowitości, czego najlepszym przykładem był Przemysław Gosiewski.

W Zespole Szkół im. Stefana Żeromskiego w nowym roku szkolnym 2013/2014 w 13 oddziałach rozpoczęło naukę 314 uczniów, w tym 105 w Zasadniczej Szkole Zawodowej. Kształci ich kadra 25 nauczycieli, w tym 20 dyplomowanych, 2 mianowanych i 3 kontraktowych. W obsłudze pracuje 9 osób. W zależności od zainteresowań uczniów szkoła będzie prowadzić w ramach zajęć pozalekcyjnych 12 kół zainteresowań: sportowe, języków polskiego, angielskiego i niemieckiego, przedsiębiorczości, biologiczne, geograficzne, chemiczne, matematyczne, historyczne i WOS oraz Wolontariat. Lekcje odbywać się będą w godzinach od 8 do 15.15. Podczas wakacji naprawiono dachy nad małą salką gimnastyczną i budynkiem mieszkalnym oraz wyremontowano klatkę schodową. Na terenie szkolnym trwa obecnie budowa sali sportowej, która zostanie oddana do użytku w roku przyszłym.

 

Leszek Walkiewicz
Darłowo, ED 9/2013

Auta Retro

strona główna

o nas

reklama

kontakt

Serwis informacyjny o Ziemi Darłowskiej

infopomorze.pl | iwczasy.pl | plan.darlowo.pl | plan.dabki.info | plan.wicie.info
mapa.gmina.darlowo.pl

 

 

 

Wszelkie prawa zastrzeżone. © 2005-2009 www.infodarlowo.pl, www.infopomorze.pl