Portal informacyjny, największa baza informacji o Darłowie, Darłówku i gminie Darłowo oraz interaktywne plany i mapy.

  SERWIS INFORMACYJNY

  INFORMACJE DLA TURYSTÓW

  BAZA NOCLEGOWA

  MAPY I PLANY

  DZIAŁ OGŁOSZEŃ

  REKLAMA

Auta Retro

REKLAMY

"Lidia" HOTEL SPA w Darłówku
"Lidia" HOTEL SPA w Darłówku

Ogłoszenia Katalog Foto galeria Mapy

 

Echo Darłowa

W Darłowie montują łukowy most

Od dwóch dni w Darłowie na rzece Wieprzy w pobliżu portu wewnętrznego  montowany jest most drogowy, którego stalowa konstrukcja  waży pond 300 ton

W miejscu, gdzie  do niedawna była przerzucona "kładka kutrowska" przedsiębiorstwo Promostal montuje na żelbetonowych przyczółkach most konstrukcji łukowej o rozpiętości 48 metrów, w tym 44 metry bezpośrednio nad rzeką. Do montażu trzech 60 tonowych przęseł i  dwóch łuków wykorzystuje się specjalnie sprowadzony dźwig samobieżny  na gąsienicach, który może podnieść ciężar o masie  500 ton. Jest to skomplikowana  operacja logistyczna. Po posadowieniu przęseł i łuków  most będzie scalony z  wykorzystaniem specjalnej konstrukcji pomocniczej.

Most razem z odcinkami drogowymi i rondem na ul . Morskiej połączy aleję Jana Pawła II, ul. Sportową i Portową oraz umożliwi dojazd do portu wewnętrznego od strony Słupska i Ustki z pominięciem darłowskiej starówki. Pod mostem będą mogły przepływać spore jachty, gdyż jego światło pomiędzy lustrem wody a konstrukcją będzie wynosiło 3,5 m. Na prawym brzegu między przyczółkiem mostu a rzeką powstanie przejście dla pieszych, które połączy istniejące nabrzeża Skarpowe i Parkowe z przyszłościowym deptakiem nad wschodnim brzegiem Wieprzy.

Wykonawcą całego zadania jest Wrocławskie Przedsiębiorstwo Budownictwa Przemysłowego "WROBIS" S.A., a inwestorem jest Zachodniopomorski Zarząd  Dróg Wojewódzkich w Koszalinie. Wartość prac budowlanych ma się zamknąć się w kwocie 15,3 mln zł.

 

Leszek Walkiewicz
Darłowo, ED 11/2013

Auta Retro

strona główna

o nas

reklama

kontakt

Serwis informacyjny o Ziemi Darłowskiej

infopomorze.pl | iwczasy.pl | plan.darlowo.pl | plan.dabki.info | plan.wicie.info
mapa.gmina.darlowo.pl

 

 

 

Wszelkie prawa zastrzeżone. © 2005-2009 www.infodarlowo.pl, www.infopomorze.pl