Portal informacyjny, największa baza informacji o Darłowie, Darłówku i gminie Darłowo oraz interaktywne plany i mapy.

  SERWIS INFORMACYJNY

  INFORMACJE DLA TURYSTÓW

  BAZA NOCLEGOWA

  MAPY I PLANY

  DZIAŁ OGŁOSZEŃ

  REKLAMA

Auta Retro

REKLAMY

"Lidia" HOTEL SPA w Darłówku
"Lidia" HOTEL SPA w Darłówku

Ogłoszenia Katalog Foto galeria Mapy

 

wizyt: ogółem 10755474, w październiku 35776, dziś 63; on-line: 85

Echo Darłowa

Rekordowy dochód z darłowskiego balu charytatywnego

Na ósmym z kolei Balu Charytatywnym na rzecz Domu Hospicyjno-Opiekuńczego Caritas im. Biskupa Czesława Domina w Darłowie, jaki się odbył 8 lutego 2014 w Hotelu Lidia Spa & Wellness w Darłówku Zachodnim zebrano rekordową sumę ponad 80 tysięcy złotych.

Uczestnikami charytatywnego balu byli m.in.: biskup diecezji Koszalińsko -Kołobrzeskiej Paweł Cieślik i takie osoby publiczne z małżonkami jak np.: senator RP Piotr Zientarski, poseł na Sejm i wiceminister środowiska Stanisław Gawłowski, prezydent Koszalina Piotr Jedliński. Przybyli również nie po raz pierwszy prawnicy, lekarze, przedsiębiorcy, księża, adwokaci, samorządowcy nie tylko z Darłowa, ale też ze Sławna, Koszalina, Ustki, Szczecina, Jastrowia a nawet z Poznania. Nieodłącznym punktem wieczoru były licytacje darów. Już w pierwszej turze licytacji prowadzonej perfekcyjnie przez Roberta Bochenko padł rekord wieczoru. Za koszulkę Roberta Lewandowskiego z Borussi Dortmund z autografem gracza przedsiębiorca ze Sławna Włodzimierz Olszewski zapłacił 11 tysięcy złotych. Koszulkę na licytację przekazał Kazimierz Wojnicz. Równie wysoko, bo do kwoty 10 tysięcy złotych - licytowano dar od papieża Franciszka - różaniec oraz zdjęcie Jana Pawła II z fragmentem jego sutanny. Z samych licytacji zebrano 71 220 złotych.

Gwiazdami wieczoru byli DON WASYL i jego cygańska kompania.

Organizatorzy balu: Joanna Klimowicz, Ks. Krzysztof Sendecki, Danuta Woźniak podobnie jak i goście byli bardzo zadowoleni z przebiegu balu i z wyników licytacji. Całkowity dochód 81120 złotych zostanie przeznaczony jest na potrzeby Domu Hospicyjno - Opiekuńczego w Darłowie, a przede wszystkim na zakup agregatu prądotwórczego oraz na uruchomienie działalności hospicjum domowego.

To z pewnością rekordowy bal, zarówno, jeśli chodzi o zebraną kwotę, jak i liczbę gości - mówiła Joanna Klimowicz. W ośmiu edycjach balu zebrano łącznie blisko 600 tys. zł, które zasiliły budowę i wyposażenie darłowskiego domu opieki paliatywnej.

Tradycją stało się, że występ gwiazdy sponsoruje firma Toruńskie Zakłady Materiałów Opatrunkowych pod marką Seni. To zasługa proboszcza parafii św. Gertrudy księdza Eugeniusza Gnibby. To on nawiązał z firmą kontakt i go pielęgnuje. Dzięki temu, co roku mamy atrakcyjny koncert - mówi Danuta Woźniak. Organizatorzy balu są ogromnie wdzięczni i serdecznie dziękują wszystkim sponsorom za dary i pomoc w organizacji tego charytatywnego przedsięwzięcia.

 

L. Walkiewicz
Darłowo, ED 2/2014

Auta Retro

strona główna

o nas

reklama

kontakt

Serwis informacyjny o Ziemi Darłowskiej

infopomorze.pl | iwczasy.pl | plan.darlowo.pl | plan.dabki.info | plan.wicie.info
mapa.gmina.darlowo.pl

 

 

 

Wszelkie prawa zastrzeżone. © 2005-2009 www.infodarlowo.pl, www.infopomorze.pl