Portal informacyjny, największa baza informacji o Darłowie, Darłówku i gminie Darłowo oraz interaktywne plany i mapy.

  SERWIS INFORMACYJNY

  INFORMACJE DLA TURYSTÓW

  BAZA NOCLEGOWA

  MAPY I PLANY

  DZIAŁ OGŁOSZEŃ

  REKLAMA

Auta Retro

REKLAMY

"Lidia" HOTEL SPA w Darłówku
"Lidia" HOTEL SPA w Darłówku

Ogłoszenia Katalog Foto galeria Mapy

 

Echo Darłowa

W Zamku Eryka Wręczono Laury Starosty Sławieńskiego

W piątek 6 czerwca 2014 r. na Zamku Książąt Pomorskich w Darłowie na uroczystej Gali Konkursu, Starosta  Sławieński Wojciech Wiśniowski wręczył osobom wyróżnionym przez Kapitułę swoje statuetki - „Laury Starosty Sławieńskiego".

Ogółem 32 osoby i podmioty gospodarcze nominowano do Laurów Starosty Sławieńskiego. Każdorazowo przed wręczeniem laurów i wyróżnień multimedialnie prezentowano nominowane osoby, firmy i instytucje. W kategorii kultura Laur Starosty wręczono Pracowni Sztuk Pięknych Gamma przy Centrum Kultury i Sportu w Postominie. Wyróżnienie otrzymał Jan Bogusław Rapkiewicz. W tej kategorii nominowani byli również poetka Elżbieta Tylenda i reżyser teatralny Paweł Kozłowski oboje z Darłowa.

W kategorii inwestycje Laur Starosty sławieńskiego otrzymał Zakład Produkcyjno - Handlowy „Darpol" w Barzowicach Spółka Jawna Mirosław Omylak, Zdzisław Piątkowski za rozbudowę przedsiębiorstwa i przyjęcie do pracy setki dodatkowych pracowników. Wyróżnienie w tej kategorii otrzymała Szkoła Podstawowa nr 3 w Darłowie za kompleksową informatyzację szkoły. W kategorii sport Laur Starosty przyznano Edycie Szczygielskiej prowadzącej Maratony Fitness w Sławnie, a wyróżnienie przypadło  Klubowi Sportowemu Arkadia Malechowo. W tej kategorii z Darłowa nominowane było Miejskie Gimnazjum im. S. Dulewicza. Kolejnego laura w kategorii turystyka wręczono Gminie Postomino za wybudowanie Przystani Kajakowej i terenu rekreacyjnego w Pieńkówku nad rzeką Wieprzą. Wyróżnienie otrzymał Paweł Breszka za propagowanie na facebooku Darłówka. Rywalizował o przyznanie Laura w turystyce organizator Międzynarodowych Zlotów Pojazdów Historycznych Marian Laskowski. W kategorii zawsze pomocny ludziom Laur Starosty przyznano Kazimierzowi Kuligowskiemu prezesowi Związku Kombatantów RP i BWP oraz kierownikowi placówki Polskiego Komitetu Pomocy Społecznej w Darłowie. W tej samej kategorii z Darłowa byli nominowani Darłowskie Centrum Wolontariatu i Włodzimierz Balcerzak przewodniczący koła Polskiego Związku Niewidomych w Darłowie. Wyróżnienie otrzymał Lechosław Szach z Warszkowa. Laura w kategorii przedsiębiorczość wręczono Grzegorzowi Sendeckiemu właścicielowi Zakładu Uboju i Przetwórstwa Mięsnego w Bobrowiczkach. Natomiast wyróżnienie dostała Agata Ludwikowska prowadząca Szkołę Tańca Magnetica w Sławnie. D Darłowa do wyróżnienia w tej kategorii nominowany był rolnik i przedsiębiorca Leszek Dydyna. Ponadto starosta sławieński wręczył dwa specjalne wyróżnienia dla darłowskich zespołów muzycznych: „Świadomość" i „Zgagafari". Wręczenia laurów przeplatane były występami artystycznymi laureatów Powiatowych Przeglądów Amatorskiego Ruchu Artystycznego. Nowością w tegorocznej edycji konkursu był plebiscyt, w którym poprzez głosowanie internetowe wskazywano swojego faworyta. Laur Publiczności otrzymał Marcin Pęcherz strażak z Darłowa za pracę z osobami niepełnosprawnymi. Głosowało na niego blisko 800 osób.

Gratulujemy laureatom, wyróżnionym i nominowanym.

 

Leszek Walkiewicz
Darłowo, ED 6/2014

Auta Retro

strona główna

o nas

reklama

kontakt

Serwis informacyjny o Ziemi Darłowskiej

infopomorze.pl | iwczasy.pl | plan.darlowo.pl | plan.dabki.info | plan.wicie.info
mapa.gmina.darlowo.pl

 

 

 

Wszelkie prawa zastrzeżone. © 2005-2009 www.infodarlowo.pl, www.infopomorze.pl