Portal informacyjny, największa baza informacji o Darłowie, Darłówku i gminie Darłowo oraz interaktywne plany i mapy.

  SERWIS INFORMACYJNY

  INFORMACJE DLA TURYSTÓW

  BAZA NOCLEGOWA

  MAPY I PLANY

  DZIAŁ OGŁOSZEŃ

  REKLAMA

Auta Retro

REKLAMY

"Lidia" HOTEL SPA w Darłówku
"Lidia" HOTEL SPA w Darłówku

Ogłoszenia Katalog Foto galeria Mapy

 

Echo Darłowa

W Darłowie na Skale Ekologów przybyły nowe tabliczki

W niedzielę 8 czerwca w Darłówku Zachodnim  na Skwerze Ekologów przy ulicy Plażowej odbyła się uroczystość uhonorowania  zasłużonych ekologów wmurowaniem tabliczek na „Skale Ekologów".

Taka uroczystość prowadzona przez Ekologiczny Klub Obywatelski „Czuwanie" odbywa się już po raz siódmy.  Przybyłych gości powitała Jadwiga Czarnołęska - Gosiewska prezes EKO- Czuwania, która przypomniała  ponad ćwierćwiekową działalność tego stowarzyszenia.

Tabliczkami i okolicznościowymi medalami za proekologiczną działalność w tym roku uhonorowano: Urząd Morski w Słupsku, Zofię Stępczyńską, Joannę Pawłowicz, Stanisława Szyszko, Alojzego Kowalkowskiego i Marka Grabarczyka.

Urząd Morski w Słupsku otrzymał wyróżnienie za realizację  w latach 2010-2014 projektów z zakresu ochrony brzegów morskich na Pomorzu Środkowym w tym w ziemi darłowskiej. Zofię Stępczyńską ze Szczecinka niestrudzoną działaczkę Ligi Ochrony Przyrody nagrodzono za proekologiczną działalność edukacyjną i walkę o czyste powietrze nad Szczecinkiem.

Doktor Joannę  Zuzannę Pawłowicz specjalistkę ochrony środowiska uhonorowano za unieważnienie kontrowersyjnej decyzji burmistrza Szczecinka w sprawie budowy spalarni odpadów zawierających kleje o wydajności 20 ton/godzinę, co zapobiegło zanieczyszczeniu powietrza nad miastem oraz za inne działania proekologiczne.

Prof. nadzw. dr inż. Stanisława Szyszko za edukację młodzieży w zakresie ekologii i więzi z naturą oraz inicjatora konkursu  „Najpiękniejsze krajobrazy pomorskie", założyciela" Stowarzyszenia Miłośników Krajobrazu, a także ochronę lasów środkowopomorskich.

Prof. dr hab. inż. Alojzego Kowalkowskiego eksperta od gleboznawstwa i ekosystemów wyróżniono  za proekologiczną działalność na rzecz gleb w różnych rejonach Polski oraz koordynację wielu przedsięwzięć dotyczących ochrony środowiska.

Inżynier Marek Grabarczyk poseł do Parlamentu Europejskiego, specjalista od gospodarki morskiej i bezpieczeństwa energetycznego został wyróżniony za wspieranie proekologicznych inwestycji, które zwiększają nasze bezpieczeństwo energetyczne.  Prezentowanie sylwetek nagrodzonych osób i instytucji przeplatały występy darłowskich poetów, których wiersze nawiązywały do ekologii. Swoje utwory poetyckie czytali: Elżbieta Gagjew,  Emilia Maraśkiewicz, Izabela Kalicka i Jadwiga Michalak.  Do tradycji tych spotkań weszło, że darłowscy hodowcy rasowych gołębi  z tego miejsca wypuszczają na lot ponad setkę tych pięknych ptaków.  Niezależnie od wyróżnienia ekologów tabliczkami Jadwiga Gosiewska prezes EKO - Czuwania serdecznie dziękowała Arkadiuszowi Klimowiczowi burmistrzowi Darłowa za owocną współpracę oraz za wspieranie imprez i akcji proekologicznych jak np. Dzień Ziemi, a także Arkadiuszowi Sip dyrektorowi DOK-u wręczając im dyplomy.

 

Leszek Walkiewicz
Darłowo, ED 6/2014

Auta Retro

strona główna

o nas

reklama

kontakt

Serwis informacyjny o Ziemi Darłowskiej

infopomorze.pl | iwczasy.pl | plan.darlowo.pl | plan.dabki.info | plan.wicie.info
mapa.gmina.darlowo.pl

 

 

 

Wszelkie prawa zastrzeżone. © 2005-2009 www.infodarlowo.pl, www.infopomorze.pl