Portal informacyjny, największa baza informacji o Darłowie, Darłówku i gminie Darłowo oraz interaktywne plany i mapy.

  SERWIS INFORMACYJNY

  INFORMACJE DLA TURYSTÓW

  BAZA NOCLEGOWA

  MAPY I PLANY

  DZIAŁ OGŁOSZEŃ

  REKLAMA

Auta Retro

REKLAMY

"Lidia" HOTEL SPA w Darłówku
"Lidia" HOTEL SPA w Darłówku

Ogłoszenia Katalog Foto galeria Mapy

 

Echo Darłowa

Rewelacyjna premiera darłowskiego teatru komedii

Premierą komedii Aleksandra Fredry „Damy i Huzary" zainaugurował swoje występy w Darłowie 12 czerwca 2014 nowopowstały „Teatr w Kinie".

Już przed wejściem na widownię witali widzów Arkadiusz Sip- fredrowski major i jego sceniczna siostra Orgonowa - Jadwiga Zając-Jankowska.

Inicjatorem utworzenia przy Darłowskim Ośrodku Kultury „Teatru w Kinie" i reżyserem sztuki jest Jadwiga Zając - Jankowska do niedawna nauczycielka w Gimnazjum w Pszczynie z dużym doświadczeniem scenicznym. Od 2012 roku mieszka w Darłowie. Jadwiga Zając - Jankowska przez wiele lat związana była z amatorskim ruchem teatralnym w Pszczynie. Tam napisała mającą duże powodzenie komedię pt. „Byle się nie zakochać". W Darłowie skupiła grono chętnych i aktywnych osób z różnych środowisk, w tym również emerytów i utworzyła Teatr Komedii.

Spektakl okazał się rewelacyjny a widowisko było imponujące. Zarówno Damy jak i Huzarzy byli gorąco oklaskiwani, a na zakończenie spektaklu aktorów uhonorowano owacją na stojąco. Kostiumy pożyczył Bałtycki Teatr Dramatyczny w Koszalinie a rekwizyty i meble Dariusz Kos.

Obsada: Arkadiusz Sip- Major, Wojciech Krakowiak- Rotmistrz, Tomasz Cieślik- Edmund, porucznik, Jan Kościanek - Kapelan; Jadwiga Zając - Jankowska - Pani Orgonowa Alicja Głodowska - Pani Dyndalska, Karina Matusiak - Panna Aniela, Alicja Majdańska - Zosia. W rolę: Józi,  Zuzi, Fruzi wcielili się Maria Kościanek, Ewa Irena Luberek i Jadwiga Materniak, w rolę Grzegorza i Rembo - Janusz Kuich, Adam Spychalski.

Reżyseria Jadwiga Zając - Jankowska, Inspicjent - Elżbieta Gagjew, Charakteryzacja - Aleksandra Dąbkowska, Sufler - Mariola Andrys- Apanaszczyk, Klaudyna Apanaszczyk  Pełna sala widzów podziwiała zarówno starsze jak i młodsze pokolenie. darłowskich aktorów.

 

Leszek Walkiewicz
Darłowo, ED 6/2014

Auta Retro

strona główna

o nas

reklama

kontakt

Serwis informacyjny o Ziemi Darłowskiej

infopomorze.pl | iwczasy.pl | plan.darlowo.pl | plan.dabki.info | plan.wicie.info
mapa.gmina.darlowo.pl

 

 

 

Wszelkie prawa zastrzeżone. © 2005-2009 www.infodarlowo.pl, www.infopomorze.pl