Portal informacyjny, największa baza informacji o Darłowie, Darłówku i gminie Darłowo oraz interaktywne plany i mapy.

  SERWIS INFORMACYJNY

  INFORMACJE DLA TURYSTÓW

  BAZA NOCLEGOWA

  MAPY I PLANY

  DZIAŁ OGŁOSZEŃ

  REKLAMA

Auta Retro

REKLAMY

"Lidia" HOTEL SPA w Darłówku
"Lidia" HOTEL SPA w Darłówku

Ogłoszenia Katalog Foto galeria Mapy

 

Echo Darłowa

Poznaj tajemnice militarne ziemi darłowskiej

W czwartek 26 czerwca o godzinie 16 w siedzibie Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Agnieszki Osieckiej w Darłowie odbędzie się promocja książki autorstwa Leszka Walkiewicza pt. Tajemnice militarne ziemi darłowskiej".

Spotkanie organizuje wydawca ksiązki Towarzystwo Przyjaciół Ziemi Darłowskiej w ramach cyklu Promocja Ziemi Darłowskiej poprzez wydawnictwa książkowe. Nowo wydana książka liczy 320 stron i ponad 150 ilustracji. Znajdują się w niej m.in. informacje o największych działach kolejowych Trzeciej Rzeszy, o darłowskim poligonie, na którym testowano gigantyczne armaty „Dorę i Gustawa" i ich udziale w walkach pod Sewastopolem. Autor opisuje też stanowiska artylerii zaporowej i przeciwlotniczej, jakie zachowały się na darłowskich i bobolińskich wydmach do dzisiaj. Ponadto zamieszcza także ciekawostki dotyczące broni: V-1, V-2 i V-3 oraz prób z „córami i synami Renu" na poligonie w Rąbce.

Leszek Walkiewicz odsłania wiele tajemnic związanych z budową w darłowskiej stoczni żelbetowych statków oraz obozem jeńców wojennych w okresie II wojny światowej.

Publikacja jest owocem podpisania umowy przez Towarzystwo Przyjaciół Ziemi Darłowskiej z Zarządem Województwa Zachodniopomorskiego na dofinansowanie projektu realizowanego za pośrednictwem Darłowskiej Lokalnej Grupy Rybackiej w ramach Programu Operacyjnego PO  RYBY na lata 2007-2013.

Publikacja wydana w nakładzie 300 egz. będzie również promowała ziemie darłowską na XVII Letnim Międzynarodowym Zlocie Historycznych Pojazdów Wojskowych w Darłowie.

 

Leszek Walkiewicz
Darłowo, ED 6/2014

Auta Retro

strona główna

o nas

reklama

kontakt

Serwis informacyjny o Ziemi Darłowskiej

infopomorze.pl | iwczasy.pl | plan.darlowo.pl | plan.dabki.info | plan.wicie.info
mapa.gmina.darlowo.pl

 

 

 

Wszelkie prawa zastrzeżone. © 2005-2009 www.infodarlowo.pl, www.infopomorze.pl