Portal informacyjny, największa baza informacji o Darłowie, Darłówku i gminie Darłowo oraz interaktywne plany i mapy.

  SERWIS INFORMACYJNY

  INFORMACJE DLA TURYSTÓW

  BAZA NOCLEGOWA

  MAPY I PLANY

  DZIAŁ OGŁOSZEŃ

  REKLAMA

Auta Retro

REKLAMY

"Lidia" HOTEL SPA w Darłówku
"Lidia" HOTEL SPA w Darłówku

Ogłoszenia Katalog Foto galeria Mapy

 

Echo Darłowa

Darłowo: Udany Festyn rodzinny ze strażakami

Dobra pogoda, masę różnorodnych atrakcji i świetna zabawa, zarówno dla tych starszych, jak i młodszych - tak było w sobotę 21 czerwca Darłowie na festynie rodzinnym zorganizowanym przez Dzienny Ośrodek Rehabilitacyjno - Terapeutyczny działający przy Stowarzyszeniu Osób Niepełnosprawnych, Ich Rodzin i Przyjaciół na Terenie Ziemi Darłowskiej i Gmin Ościennych w Darłowie oraz Zarząd Terenowy Związku Zawodowego Strażaków „Florian" w Darłowie.

Patronat na Pierwszym Letnim Festynem Charytatywnym objęli: starosta sławieński Wojciech Wiśniowski i burmistrz Darłowa Arkadiusz Klimowicz. Przed rozpoczęciem Festynu odbył się Charytatywny Turniej Piłkarski Powiatowych Straży Pożarnych na rzecz wychowanków Domu Dziecka im. J. Korczaka w Darłowie oraz podopiecznych Dziennego Ośrodka Rehabilitacyjno-Terapeutycznego w Darłowie.  Najlepsi okazali się strażacy z Płocka, którzy nie przegrali żadnego meczu. Uhonorowano ich wielkim pucharem.   Wspaniałe pokazy tańca i śpiewu dały dzieciaki z darłowskich Przedszkoli: „Jacek i Agatka", „Przedszkole przy szkole", „Akademia Przedszkolaka", Nr 2 im. J. Porazińskiej, „Smyk", „Sasetka". Najwięcej braw od widzów dostały grupy dzieci z „Akademii Przedszkolaka". Program letniego festynu był bogaty i bardzo urozmaicony. Od samego początku na specjalnie przygotowanym torze przeszkód trwały zmagania młodych kandydatów na strażaków. Zespoły na scenie zmieniały się jak w kalejdoskopie. Obejrzeliśmy występy uczniów: Zespołu Szkół Społecznych STO w Darłowie, Zespołu Szkół nr 2 w Starym Jarosławiu, Zespołu Szkół nr 4 w Kopnicy, Szkoły Podstawowej nr 3 w Darłowie oraz grup tanecznych TOP TOYS i REVOLTADE. Ponadto  koncertowali: Zespół Szantowy „Niezbędny Balast" (ZSM w Darłowie) Ził, MUF, MAG, WJD, KACU, EMTEWOO, TIKSON, Bboye ADIDAS CREW. Podobały się pokazy Krav maga (izraelskiego systemu walki)   i   Grupy motocyklowej RIDERS BYTÓW.

W trakcie festynu malowano dzieciom twarze, wykonywano dmuchane zabawki, ogłaszano konkursy, tanio sprzedawano książki, korzystano z pneumatycznych zjeżdżalni.  Jak na festyn przystało były stoiska z balonami, watą cukrową, popcornem i zabawkami. Były kiełbaski i napoje oraz ciepły i zimny bufet. To było wielkie przedsięwzięcie organizacyjne i wspaniała impreza integrująca rodziny Zarówno dzieciom jak dorosłym dała wiele radości i uśmiechów. Współorganizatorami festynu byli: zachodniopomorski Komendant Wojewódzki Państwowej Straży Pożarnej, Dom Dziecka im. J. Korczaka w Darłowie, Darłowski Ośrodek Kultury, Radio Ziemi Wieluńskiej.

 

Leszek Walkiewicz
Darłowo, ED 6/2014

Auta Retro

strona główna

o nas

reklama

kontakt

Serwis informacyjny o Ziemi Darłowskiej

infopomorze.pl | iwczasy.pl | plan.darlowo.pl | plan.dabki.info | plan.wicie.info
mapa.gmina.darlowo.pl

 

 

 

Wszelkie prawa zastrzeżone. © 2005-2009 www.infodarlowo.pl, www.infopomorze.pl