Portal informacyjny, największa baza informacji o Darłowie, Darłówku i gminie Darłowo oraz interaktywne plany i mapy.

  SERWIS INFORMACYJNY

  INFORMACJE DLA TURYSTÓW

  BAZA NOCLEGOWA

  MAPY I PLANY

  DZIAŁ OGŁOSZEŃ

  REKLAMA

Auta Retro

REKLAMY

"Lidia" HOTEL SPA w Darłówku
"Lidia" HOTEL SPA w Darłówku

Ogłoszenia Katalog Foto galeria Mapy

 

Echo Darłowa

Rozpoczęto Darłowskie Spotkania Literackie

Od wczoraj (31 lipca 2014) rozpoczęły się w festiwalowej hali na plaży wschodniej - IV Darłowskie Spotkania Literackie. Będą one trwać przez trzy dni.

Tegoroczne spotkania czytelników z twórcami pod hasłem Smaki Życia zaczęły się od Marka Krajewskiego autora licznych powieści kryminalnych. Uczestnicy spotkania poznali fragment najnowszego kryminału „Władca liczb" i niektóre sekrety tej powieści, której akcja rozgrywa się we Wrocławiu. Marek Krajewski zapowiedział publicznie, że w roku przyszłym napisze nową powieść kryminalną, której akcja będzie się działa w Darłowie w roku 1947. Pytany o film autor powiedział, że Agnieszka Holland w najbliższym czasie po ukończeniu scenariusza przystąpi do kręcenia pierwszego odcinka kryminalnego serialu opartego na powieściach Marka Krajewskiego.                                                                                           Podczas drugiego spotkania rozmawiano z dziennikarzem „Wprost" Cezarym Łazarewiczem na temat jego książki „Sześć pięter luksusu", czyli Przerwana historia kamienicy braci Jabłkowskich. Budynek przy Brackiej w Warszawie - w ostatnich latach siedziba sklepu Traffic Club - była świadkiem najważniejszych wydarzeń ubiegłego stulecia: odzyskania niepodległości, przewrotu majowego, Powstania Warszawskiego i stanu wojennego. Jej losy to nie tylko losy Warszawy, ale też historia Polski. Obydwa spotkania poprowadził dziennikarz Łukasz Wojtusik. Na miejscu można było zakupić ksiązki Marka Krajewskiego i Cezarego Łazarewicza i uzyskać dedykację.                                                                        Trzecie spotkanie  z Zygmuntem Miłoszewskim  poprowadził Tomasz Kosiorek dziennikarz Polskiego Radia. Autor takich poczytnych powieści jak; „Bezcenny", „Ziarno prawdy", „Uwikłanie" uchylił rąbka tajemnicy na temat swej najnowszej książki, która ma się ukazać jesienią.

Na zakończenie pierwszego dnia Darłowskich Spotkań Literackich wyświetlono film  pt. "Harry Angel", reż. Alan Parker. Szczegółowy program na następne dni znajduje się na stronie: http://www.dokdarlowo.pl/do

 


Darłowo, ED 8/2014

Auta Retro

strona główna

o nas

reklama

kontakt

Serwis informacyjny o Ziemi Darłowskiej

infopomorze.pl | iwczasy.pl | plan.darlowo.pl | plan.dabki.info | plan.wicie.info
mapa.gmina.darlowo.pl

 

 

 

Wszelkie prawa zastrzeżone. © 2005-2009 www.infodarlowo.pl, www.infopomorze.pl