Portal informacyjny, największa baza informacji o Darłowie, Darłówku i gminie Darłowo oraz interaktywne plany i mapy.

  SERWIS INFORMACYJNY

  INFORMACJE DLA TURYSTÓW

  BAZA NOCLEGOWA

  MAPY I PLANY

  DZIAŁ OGŁOSZEŃ

  REKLAMA

Auta Retro

REKLAMY

"Lidia" HOTEL SPA w Darłówku
"Lidia" HOTEL SPA w Darłówku

Ogłoszenia Katalog Foto galeria Mapy

 

Echo Darłowa

Darłowskie Lato z Poezją

W dniach od 17 do 20 lipca odbył się 5. Zjazd Poetów w Darłowie i Krągu

Piąte Darłowskie Lato z Poezją zainaugurowano 17 lipca spotkaniem poetów z Czytelnikami w Miejskiej Bibliotece Publicznej im. Agnieszki Osieckiej. Wieczór autorski pn. „Są takie światy" poprowadziła Elżbieta Tylenda. Bohaterkami spotkania były poetki z Kalisza - Aneta Kolańczyk oraz Izabela Fietkiewicz-Paszek. Podczas wieczoru była również prezentowana poezja znanej kaliskiej poetki - Wandy Karczewskiej. Czytelnicy mogli nabyć przywiezione do Darłowa książki poetyckie porozmawiać  z autorkami przy kawie i cieście oraz uzyskać dedykację.

Następnego dnia18 lipca w letniej siedzibie państwa Elżbiety i Wacława Tylendów w Krągu, odbyły się warsztaty poetyckie "Pod chmurką" dla wszystkich chętnych poetów. W ramach warsztatów przeprowadzono:

- rocznicowe czytanie i omawianie poezji Jana Śpiewaka,

- prezentację własnych utworów i nowości wydawniczych,

- wystawiono dwie sztuki autorskie (wg własnych scenariuszy) przygotowane przez grupy poetyckie: szczecinecką i gorzowską.

- zaprezentowano w formie monodramów dwa autorskie zbiory poezji.

Inicjator i gospodarz warsztatów poetyckich Elżbieta Tylenda w oparciu o książkę „Dzień traszki" przedstawiła autorski spektakl poetycki. Podobną spowiedź poetki w oparciu o książkę "Misterium solitera" zaprezentowała Beata Klary.

Przez cały czas zjazdu poetów w Krągu odbywały się rozmowy warsztatowe i towarzyskie licznie przybyłych twórców i gości.

Nagrody za udział w konkursach "O Kufel Boreja" i "O Borejową Nalewkę" wręczono przy ognisku. Plenerowe spotkanie w Krągu uświetnił śpiewem i grą na bouzouki poeta i bard krakowski - Krzysztof Gryko.

Trzeciego dnia Zjazdu Poetów 19 lipca w Herbatniku, w Darłowie odbył się Maraton Poetycki. Wzięło w nim udział 18 poetów spoza Darłowa. Czytano wiersze i słuchano koncertu. Grał na bouzouki i śpiewał Krzysztof Gryko. Odbyły się również "Potyczki Literackie" miedzy poetami: Aliną Rzepecką i Jerzym Fryckowskim, prowadzone zręcznie przez Beatę Klary i Agnieszkę Kopaczyńską-Moskaluk Na koniec przeprowadzono Turniej Jednego Wiersza. Podobnie jak poprzednio długo trwały różnorodne rozmowy przy Stoliku Poetyckim. Po południu, poeci zwiedzili Darłowo i odpoczywali nad morzem. Wieczorem, w Krągu odbył się panel dyskusyjny o książce Beaty Klary "Misterium solitera". Poeci, jak co roku, gościli -  w przyjaznym domu "Pod Dębem", państwa Anny i Franciszka Swatów oraz w " Zielonej Dolinie" Elżbiety i Wacława Tylendów.

W niedzielę 20 lipca na tarasie Zamku Podewilsów w Krągu przy chłodnych napojach i ciekawych rozmowach zakończono czterodniową ucztę poetycką. Organizatorem Darłowskiego Lata z Poezją była Elżbieta Tylenda i Darłowski Ośrodek Kultury im. Leopolda Tyrmanda.

 

Leszek Walkiewicz
Darłowo, ED 8/2014

Auta Retro

strona główna

o nas

reklama

kontakt

Serwis informacyjny o Ziemi Darłowskiej

infopomorze.pl | iwczasy.pl | plan.darlowo.pl | plan.dabki.info | plan.wicie.info
mapa.gmina.darlowo.pl

 

 

 

Wszelkie prawa zastrzeżone. © 2005-2009 www.infodarlowo.pl, www.infopomorze.pl