Portal informacyjny, największa baza informacji o Darłowie, Darłówku i gminie Darłowo oraz interaktywne plany i mapy.

  SERWIS INFORMACYJNY

  INFORMACJE DLA TURYSTÓW

  BAZA NOCLEGOWA

  MAPY I PLANY

  DZIAŁ OGŁOSZEŃ

  REKLAMA

Auta Retro

REKLAMY

"Lidia" HOTEL SPA w Darłówku
"Lidia" HOTEL SPA w Darłówku

Ogłoszenia Katalog Foto galeria Mapy

 

Echo Darłowa

As polskiego kryminału Marek Krajewski w Darłowie

Rozmową z pisarzem Markiem Krajewskim na temat jego najnowszej książki p.t. „Władca liczb" rozpoczną się w hali festiwalowej w Darłówku Wschodnim w czwartek 31 lipca o godz. 16 Darłowskie Spotkania Literackie.

Akcja najnowszego kryminału, który ukaże się we wrześniu b.r. rozgrywa się we Wrocławiu u schyłku epoki stalinowskiej, powróci Edward Popielski, lwowski komisarz policji znany czytelnikom m.in. z „Głowy Minotaura", „Erynii" i „W otchłani mroku". Bohaterem książki jest siedemdziesięcioletni Edward Popielski, który pracuje w kancelarii adwokackiej jako pełnomocnik do specjalnych poruczeń, czyli jako prywatny detektyw. Mimo podeszłego wieku jest krzepkim i pełnym sił człowiekiem oraz sprawnym i przenikliwym śledczym. Popielski prowadzi śledztwo w sprawie tajemniczych samobójstw, co zgodnie z zapowiedzią pisarza „zaprowadzi go w świat, którego jego racjonalny umysł nie potrafi pojąć. Świat matematyki, mistyki i zbrodni, który jest naznaczony piętnem złowrogiego demona - tytułowego Władcy liczb".

Wypoczywający wraz z małżonką Małgorzatą na śpiewających nadmorskich piaskach darłowskiego kurortu Marek Krajewski w wolnych chwilach spaceruje po zaułkach starego Darłowa, aby lepiej poznać jego atmosferę i tajemnice. Honorowy Obywatel Darłowa zapowiedział, że w roku przyszłym przystępuje do pisania powieści kryminalnej, której akcja dziać się będzie w Darłowie w drugiej połowie lat czterdziestych XX wieku.

 

Leszek Walkiewicz
Darłowo, ED 8/2014

Auta Retro

strona główna

o nas

reklama

kontakt

Serwis informacyjny o Ziemi Darłowskiej

infopomorze.pl | iwczasy.pl | plan.darlowo.pl | plan.dabki.info | plan.wicie.info
mapa.gmina.darlowo.pl

 

 

 

Wszelkie prawa zastrzeżone. © 2005-2009 www.infodarlowo.pl, www.infopomorze.pl