Portal informacyjny, największa baza informacji o Darłowie, Darłówku i gminie Darłowo oraz interaktywne plany i mapy.

  SERWIS INFORMACYJNY

  INFORMACJE DLA TURYSTÓW

  BAZA NOCLEGOWA

  MAPY I PLANY

  DZIAŁ OGŁOSZEŃ

  REKLAMA

Auta Retro

REKLAMY

"Lidia" HOTEL SPA w Darłówku
"Lidia" HOTEL SPA w Darłówku

Ogłoszenia Katalog Foto galeria Mapy

 

Echo Darłowa

Elita polskich kibiców podczas sobotniego finału (Roman Strzałkowski 9 od lewej)

Roman Strzałkowski nie zawiódł w Mistrzostwach Mistrzów Polskich Kibiców

W minioną sobotę, w hali dzierżoniowskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji odbył się Ogólnopolski Finał Mistrzostw Mistrzów Kibiców Sportowych zorganizowany przez Stowarzyszenie Super Kibic, Mistrz Wiedzy, Dżentelmen Sportowych Aren w Dzierżoniowie, którego celem było wyłonienie najbardziej wszechstronnego kibica w dziedzinie wiedzy o sporcie spośród najbardziej utytułowanych finalistów w latach 2001 - 2013.

W finale wśród 22 uczestników wyłonionych w przeprowadzonych wcześniej eliminacjach i półfinałach, w których rywalizowało kilka tysięcy osób wziął udział darłowianin Roman Strzałkowski. Zgodnie z regulaminem mistrzostwa składały się z 2 części. W pierwszej części uczestnicy musieli rozwiązać test składający się z trzech zestawów pytań dotyczących historii i wyników między innymi gier zespołowych. Do ścisłego finału jednak awansowało tylko sześciu najlepszych. Nasz mistrz wiedzy sportowej zapewnił sobie miejsce w tym finale, w którym znaleźli się między innymi dotychczasowi najbardziej utytułowani mistrzowie i medaliści mistrzostw Polski.

Po kilkugodzinnej rywalizacji, miano Mistrza Mistrzów uzyskał Adam Sokołowski, prawnik z Kluczborka, który tym razem skutecznie odpierał ataki Romana Strzałkowskiego. Miejsce na podium uzupełnił Bogdan Żebrowski z Wyszkowa.

Organizatorem Konkursu było Stowarzyszenie „Super Kibic" w Dzierżoniowie oraz Ministerstwo Sportu i Turystyki.

Mimo ogromnego sukcesu Roman Strzałkowski czuje dyskomfort. Jak mówi: „Po dobrych występach w innych ogólnopolskich turniejach wiedzy oraz kilkumiesięcznych solidnych przygotowaniach II miejsce nie do końca mnie satysfakcjonuje. Mam nadzieję, że następną edycję zakończę na najwyższym podium".

Koledzy i przyjaciele Romka uważają jednak, że zdobycie v-ce mistrzostwa Polski w takiej doborowej stawce, to potwierdzenie ogromnych możliwości miejscowego omnibusa wiedzy sportowej.

 

Leszek Walkiewicz
Darłowo, ED 8/2014

Auta Retro

strona główna

o nas

reklama

kontakt

Serwis informacyjny o Ziemi Darłowskiej

infopomorze.pl | iwczasy.pl | plan.darlowo.pl | plan.dabki.info | plan.wicie.info
mapa.gmina.darlowo.pl

 

 

 

Wszelkie prawa zastrzeżone. © 2005-2009 www.infodarlowo.pl, www.infopomorze.pl