Portal informacyjny, największa baza informacji o Darłowie, Darłówku i gminie Darłowo oraz interaktywne plany i mapy.

  SERWIS INFORMACYJNY

  INFORMACJE DLA TURYSTÓW

  BAZA NOCLEGOWA

  MAPY I PLANY

  DZIAŁ OGŁOSZEŃ

  REKLAMA

Auta Retro

REKLAMY

"Lidia" HOTEL SPA w Darłówku
"Lidia" HOTEL SPA w Darłówku

Ogłoszenia Katalog Foto galeria Mapy

 

Echo Darłowa

Reggaenwalde Festival 2014

W Darłowie Pomorskiej Stolicy Muzyki Reggae w dniach  8 - 9 sierpnia 2014  na portowym nabrzeżu położonym u zbiegu ulic Kotwicznej i Nadmorskiej odbyła się szósta edycja Reggaenwalde Festiwal.

W wyjątkowej atmosferze na darłowskiej scenie wystąpiło 11 zespołów krajowych i zagranicznych, w których grało i śpiewało ponad 80 muzyków i wokalistów muzyki reggae. Uczestnikami festiwalu była głównie poszukująca i nastawiona na pozytywne wartości młodzież. Jednakże reggae to muzyka międzypokoleniowa, dlatego część widowni należała do ludzi w średnim wieku. Miłośnicy muzyki reggae  podkreślają, że w nadmorskiej scenerii reggae brzmi wyjątkowo atrakcyjnie. Jeżeli dodamy do tego  oprócz koncertów na dużej scenie, bardziej kameralną muzykę w namiocie, warsztaty bębniarskie, paradę bębniarzy, stoisko „black sheep", wegetariańskie jedzenie, mecz na plaży i słoneczną pogodę to okazuje się, że darłowski festiwal to wyjątkowe wydarzenie muzyczne i kulturowe. Jedyny taki rodzinny festiwal nad Bałtykiem! Pierwszego dnia muzycznej uczty wystąpili entuzjastycznie oklaskiwani: HEAVEN,   BETHEL, PAPRIKA KORPS, HABAKUK  oraz SUBMISSION  (w namiocie, sound system).

Drugiego dnia zespół FOLIBA poprowadził  warsztaty bębniarskie wraz z paradą bębniarzy po ulicach Darłówka. Mecz w plażową siatkówkę zrelaksował muzyków. Pod wieczór na dużej scenie koncertowali: FREAKIN RUDEBOYS, LOONEY ROOTS z Niemiec, PA?AKA z Francji, NATURAL DREAD KILLAZ  oraz ZEBRA SOUND SYSTEM w namiocie.  Ponadto podczas festiwalu obejrzeliśmy BOUNCING SOLES SOUND SYSTEM solowy projekt Lamenta, ambasadora Darłowa w Bristolu w Anglii i pierwszego basisty Świadomości. Był to sound system zasilany nieskończoną energią słoneczną grający pachnące kokosami, rumem i różnymi przyprawami płyty mówi  Robert Gorgol - główny organizator Festiwalu i prezes stowarzyszenia Kultura Sztuka Region i dodaje dźwiękowo Bouncing Soles oscyluje wokół fal ska, rocksteady, dancehall, soca, reggae, soul, calypso, jazz, dub, etno i wielu innych niskich, średnich i wysokich częstotliwości. Również WEEDY TAKI ZIOŁAS grał na dwóch koncertach współorganizowanych z FloFireMan'em (członek ich zespołu BUN CREW), brał udział w precastingu mam talent i odkrywa w podziemiu nowe możliwości na wciśniecie dramenbejsu wszędzie gdzie się da. Jego narzeczona ma go powoli dość.

Przez cały festiwal działał „Przystanek Bengal", który serwował wegetariańskie potrawy. Dochód z ich sprzedaży  przeznaczono na pomoc dla mieszkańców Bengalu w Indiach. Znakomicie w rolę prowadzącego wczuł się BONZAY (Daniel Frącz), który ze znawstwem i werwą zapowiadał poszczególne zespoły i ich wokalistów. Organizatorzy Festiwalu  Darłowskie Stowarzyszenie Kultura Sztuka Region i DOK dziękują za wsparcie finansowe Centrum Budowlanemu MRÓWKA w Darłowie, władzom: Województwa Zachodniopomorskiego, Miasta Darłowa i Powiatu Sławieńskiego oraz innym sponsorom. Podczas tegorocznego Reggaenwalde pojawił się namiot HAJSU NA NONY w którym sprzedawano koszulki oraz biżuterię ręcznie wykonaną przez młodych artystów. Dochód ze sprzedaży przekazano na rehabilitację mieszkanki Darłowa Agnieszki Gawron, która od dzieciństwa boryka się z zanikiem mięśni.

 

Leszek Walkiewicz
Darłowo, ED 8/2014

Auta Retro

strona główna

o nas

reklama

kontakt

Serwis informacyjny o Ziemi Darłowskiej

infopomorze.pl | iwczasy.pl | plan.darlowo.pl | plan.dabki.info | plan.wicie.info
mapa.gmina.darlowo.pl

 

 

 

Wszelkie prawa zastrzeżone. © 2005-2009 www.infodarlowo.pl, www.infopomorze.pl