Portal informacyjny, największa baza informacji o Darłowie, Darłówku i gminie Darłowo oraz interaktywne plany i mapy.

  SERWIS INFORMACYJNY

  INFORMACJE DLA TURYSTÓW

  BAZA NOCLEGOWA

  MAPY I PLANY

  DZIAŁ OGŁOSZEŃ

  REKLAMA

Auta Retro

REKLAMY

"Lidia" HOTEL SPA w Darłówku
"Lidia" HOTEL SPA w Darłówku

Ogłoszenia Katalog Foto galeria Mapy

 

Echo Darłowa

Festyn charytatywny na rzecz darłowskiego hospicjum

Morze Miłości. Pod taką nazwą, już po raz drugi, w niedzielę 10 sierpnia na darłowskim rynku odbył się festyn charytatywny zorganizowany na rzecz działającego w mieście Domu Hospicyjno - Opiekuńczego Caritas im. Bp Czesława Domina.   Całkowity dochód z festynu wyniósł prawie 24. tysiące złotych.

Na scenie przed ratuszem miały miejsce koncerty i występy solistów oraz licytacje darów przekazanych przez firmy i osoby prywatne. W trakcie festynu wystąpili: zwycięzcy konkursów na Młode Talenty Wokalne, Magik Julian oraz Zespoły: polsko- romski „Marianna i jej Cyganie" z Koszalina i folklorystyczny zespół „Złoty Łan" z Wiekowic. Duże zainteresowanie wzbudził koncert niewidomej wokalistki z Ustki Patrycji Baczyńskiej (finalistki Must By The Music - tylko Muzyka), która swoim głęboko grzmiącym głosem wzbudziła podziw widzów. Kulminacyjnym występem w części artystycznej festynu była gra i śpiew zespołu samorządowców z Polanowa - "5S", który świetnie rozbawił publiczność. W festynie udział wzięli m.in. wolontariusze ze szkół oraz Związku Emerytów i Rencistów. W loterii fantowej wszystkie kupione losy były nagradzane drobnymi podarkami i gadżetami. Głównymi nagrodami były: rower, toster, patelnia do grillowania, rejs jachtem motorowym „Nicola".  Największe sumy uzyskano z licytacji:  czterech lotniczych fotogramów Darłowa -450 zł, piłki z autografami klubu Zawisza Bydgoszcz - 350 zł, pluszowego misia podarowanego przez burmistrza Darłowa -350 zł.  Powodzenie miały super smaczne jabłka, które starosta powiatu i przedstawiciele Darłowskiej Lokalnej Organizacji Turystycznej rozdawali wszystkim przybyłym na festyn w zamian za drobne datki na darłowskie hospicjum.

Dochód z festynu zostanie przeznaczony na zakup samochodu dla hospicjum domowego, które zostało uruchomione od 1 lipca 2014. Imprezę swoją obecnością zaszczycili: Wojciech Wiśniowski sławieński starosta i jego zastępca Andrzej Protasewicz, Arkadiusz Klimowicz - burmistrz Darłowa i jego zastępca Elżbieta Karlińska z rodzinami, radni Rady Miejskiej, księża, mieszkańcy i turyści. Na grillu pieczono kiełbaski i pstrągi, obok częstowano zupą, ciastami, lemoniadą, chlebem ze smalcem i ogórkiem w zamian za datki do puszek. Na festynie można było kupić miody naturalne, wyroby artystyczne mieszkańców hospicjum. Dzieci szeroko korzystały z malowania twarzy, udziału w konkursie plastycznym i z pompowanej zjeżdżalni. Do późnych godzin nocnych bawiono się przy muzyce.

Patronat Honorowy nad festynem objęli: Burmistrz Miasta Darłowo Arkadiusz Klimowicz, Starosta Sławieński Wojciech Wiśniowski, Bp. Diecezji Koszalińsko - Kołobrzeskiej Edward Dajczak, Dyrektor Caritas Diecezji Koszalińsko - Kołobrzeskiej.
Organizatorami festynu, podobnie jak bali charytatywnych na rzecz hospicjum byli Danuta Woźniak, ks. Krzysztof Sendecki i Joanna Klimowicz. Organizatorzy festynu serdecznie dziękują wszystkim sponsorom, wolontariuszom, DOK-owi i innym, którzy wspomagali organizację festynu.

 

Leszek Walkiewicz
Darłowo, ED 8/2014

Auta Retro

strona główna

o nas

reklama

kontakt

Serwis informacyjny o Ziemi Darłowskiej

infopomorze.pl | iwczasy.pl | plan.darlowo.pl | plan.dabki.info | plan.wicie.info
mapa.gmina.darlowo.pl

 

 

 

Wszelkie prawa zastrzeżone. © 2005-2009 www.infodarlowo.pl, www.infopomorze.pl