Portal informacyjny, największa baza informacji o Darłowie, Darłówku i gminie Darłowo oraz interaktywne plany i mapy.

  SERWIS INFORMACYJNY

  INFORMACJE DLA TURYSTÓW

  BAZA NOCLEGOWA

  MAPY I PLANY

  DZIAŁ OGŁOSZEŃ

  REKLAMA

Auta Retro

REKLAMY

"Lidia" HOTEL SPA w Darłówku
"Lidia" HOTEL SPA w Darłówku

Ogłoszenia Katalog Foto galeria Mapy

 

Echo Darłowa

Budują drogę dojazdową do portu morskiego w Darłowie

W ramach projektu  inwestycyjnego pod nazwą: „Poprawa dostępności do portu morskiego w Darłowie z sieci dróg krajowych i wojewódzkich poprzez budowę dróg dojazdowych" realizowana jest budowa nowego ciągu  ulic.

Łącznie powstaje ponad 2 km nowych dróg, ścieżki pieszo-rowerowe,  trzy nowe ronda, oświetlenie uliczne oraz kanalizacja deszczowa odwadniająca jezdnię -Ponadto wykonawca odpowiada za przebudowę kabla telekomunikacyjnego na odcinku około 400 metrów. Nowy ciąg ulic składa się z dwóch odcinków. Odcinek pierwszy od ronda w drodze krajowej Nr 37 (Aleje Wojska Polskiego) do ronda w drodze wojewódzkiej Nr 203 (ul. Adama Mickiewicza). Odcinek drugi od ronda w drodze wojewódzkiej Nr 203 (ul. Adama Mickiewicza) do ronda w ul. Lotników Morskich włącznie. W ramach zadania powstanie jednojezdniowa, dwukierunkowa droga o szerokości 7 metrów. Po lewej stronie zaprojektowano ścieżkę pieszo-rowerową o szerokości 3 metrów oraz pas zieleni oddzielający jezdnię. Ponadto buduje sie trzy ronda: dwa czterowylotowe na skrzyżowaniach przy Alejach Wojska Polskiego i przy ul. A. Mickiewicza oraz jednego pięciowylotowe rondo przy ul. Lotników Morskich. Wloty na to rondo będą z kierunków: od strony Koszalina (droga wojewódzka nr 203 ul. Mickiewicza) Darłówka Zachodniego ul. Sportowej, portu Morskiego, centrum Darłowa. Prace budowlane  idą w dobrym tempie i najprawdopodobniej inwestycja zostanie zrealizowana do końca czerwca 2015 r., a nie jak zakładano do października przyszłego roku.  Obecnie po zakończeniu sezonu turystycznego większy nacisk położono na budowę rond. Oznacza to, że przed najbliższymi wakacjami będziemy mogli korzystać z nowego ciągu komunikacyjnego a Port Morski w Darłowie  wcześniej będzie miał poprawny dojazd. Jak mówi menadżer projektu ze strony firmy Skanska S.A. - Jacek Szuta zakończenie robót w czerwcu następnego roku na tą chwile nie stanowi żadnego problemu. Informacje te potwierdza Hubert Stacholiński - kierownik projektu, który sprawnie i fachowo podchodzi do wyznaczonych mu celów.

Inwestycja realizowana jest w ramach Programu operacyjnego INFRASTRUKTURA I ŚRODOWISKO; PRIORYTET: VII Transport przyjazny środowisku; DZIAŁANIE: 7.2. Rozwój transportu morskiego. Otwarcie drogi dojazdowej do portu dodatkowo umożliwi dojazd do Darłówka zachodniego i wschodniego od strony Ustki, Koszalina i Sławna z pominięciem starówki. Do tego celu zostanie wykorzystany nowy most łukowy i ul. Sportowa. Budowa nowego ciągu ulic prowadzących do portu morskiego będzie kosztowała ok. 18 mln zł.

 

Leszek Walkiewicz
Darłowo, ED 10/2014

Auta Retro

strona główna

o nas

reklama

kontakt

Serwis informacyjny o Ziemi Darłowskiej

infopomorze.pl | iwczasy.pl | plan.darlowo.pl | plan.dabki.info | plan.wicie.info
mapa.gmina.darlowo.pl

 

 

 

Wszelkie prawa zastrzeżone. © 2005-2009 www.infodarlowo.pl, www.infopomorze.pl