Portal informacyjny, największa baza informacji o Darłowie, Darłówku i gminie Darłowo oraz interaktywne plany i mapy.

  SERWIS INFORMACYJNY

  INFORMACJE DLA TURYSTÓW

  BAZA NOCLEGOWA

  MAPY I PLANY

  DZIAŁ OGŁOSZEŃ

  REKLAMA

Auta Retro

REKLAMY

"Lidia" HOTEL SPA w Darłówku
"Lidia" HOTEL SPA w Darłówku

Ogłoszenia Katalog Foto galeria Mapy

 

Echo Darłowa

Od lewej: Marek Krajewski i Leszek Walkiewicz

Marek Krajewski zbierał w Darłowie materiały do nowej powieści

W Królewskim Mieście Darłowie znany pisarz i zarazem Honorowy Obywatel naszego miasta Marek Krajewski zbierał materiały do nowej powieści kryminalnej, której akcja ma się dziać w tym nadmorskim kurorcie.

Jak informuje na swoim blogu Marek Krajewski spędził w grodzie nad Wieprzą dziesięć pracowitych dni. Czytał książki i artykuły historyczne, fotografował, sporządzał notatki i odwiedzał różne ciekawe miejsca - i te o niezwykłych walorach turystycznych (darłowski zamek, kościół św. Gertrudy, starówkę), jak i te, które rozpalają wyobraźnię autora kryminałów (bunkry ukryte wśród drzew, zamkowe lochy, mroczne zaułki miasta, cieniste zagajniki nad rzeką). Po zakończeniu pobytu jego komputerowy bank informacji powiększył się  o foldery pełne zdjęć i artykułów, które popołudniami opracowywał elektronicznie, tworząc unikalne dokumenty pdf-owskie.

Marek Krajewski spotykał się w Darłowie z osobami znającymi jego dzieje i mroczne tajemnice. Udzielali mu informacji m.in.: Arkadiusz Klimowicz, Leszek Walkiewicz, Jan Skórski, Jerzy Buziałkowski, Ewa Majdańska. Zdaniem autora licznych powieści  zebrane materiały byłyby żenująco skromne, gdy nie pomoc wielu znakomitych i życzliwych obywateli grodu króla Eryka Pomorskiego. Burmistrz Darłowa, Arkadiusz Klimowicz, skutecznie wspierał go w badaniach terenowych i usuwał wszelkie przeszkody.  Wszyscy znawcy historii miasta i jego dziejów służyli pisarzowi swymi wiadomościami i radami.  Po powrocie do Wrocławia Marek Krajewski napisał:  „Wszystkim moim kochanym darłowiakom z całego serca dziękuję! Żegnam się z nimi przyjacielskim uściskiem. Równocześnie zapowiedział, że wróci wróci do gościnnego Darłowa najprawdopodobniej w styczniu  przyszłego roku, by ewentualnie uzupełnić swą nową powieść o dodatkowe informacje.  Książka Marka Krajewskiego, której akcja będzie się rozgrywać w Darłowie  ma się ukazać we wrześniu 2015 roku.

 

Leszek Walkiewicz
Darłowo, ED 10/2014

Auta Retro

strona główna

o nas

reklama

kontakt

Serwis informacyjny o Ziemi Darłowskiej

infopomorze.pl | iwczasy.pl | plan.darlowo.pl | plan.dabki.info | plan.wicie.info
mapa.gmina.darlowo.pl

 

 

 

Wszelkie prawa zastrzeżone. © 2005-2009 www.infodarlowo.pl, www.infopomorze.pl