Portal informacyjny, największa baza informacji o Darłowie, Darłówku i gminie Darłowo oraz interaktywne plany i mapy.

  SERWIS INFORMACYJNY

  INFORMACJE DLA TURYSTÓW

  BAZA NOCLEGOWA

  MAPY I PLANY

  DZIAŁ OGŁOSZEŃ

  REKLAMA

Auta Retro

REKLAMY

"Lidia" HOTEL SPA w Darłówku
"Lidia" HOTEL SPA w Darłówku

Ogłoszenia Katalog Foto galeria Mapy

 

Echo Darłowa

Plastyczna wyobraźnia

„Wyobraźnia jest królową prawdy(...) żadna umiejętność nie potrafi obejść się bez wyobraźni”
 Charles Baudleaire
Nie przypadkowo przytoczyłam fragment wypowiedzi wielkiego artysty, bowiem w czasach obecnych wyobraźnia nadal stanowi podstawę twórczego rozwoju każdego człowieka, szczególnie ważna staje się dla młodego pokolenia.
Nie kto inny jak my nauczyciele, ludzie kultury i sztuki zdają się o tym nie zapominać. Czyż nie należy się zgodzić, że...”oko”, które się oknem duszy zwie jest główną drogą, na której zmysł może najobficiej i najwspanialej podziwiać dzieła sztuki; na drugim miejscu zaś jest ucho, które uszlachetnia się przez opowieści o tym co widziało „oko” (Leonardo da Vinci).
VI już z kolei Międzyszkolny Przegląd Twórczości Plastycznej Dzieci i Młodzieży Ziemi Darłowskiej organizowany przez Szkołę Podstawową nr 3 i Zamek Książąt Pomorskich, jest odpowiedzią na wezwania uznanych historycznie sław. Daje szansę nie tylko twórczego rozwoju, ale pozwala skutecznie integrować środowisko sztuki.
Bo jak podaje Władysław Tatarkiewicz ... nasze czasy zdradzają skłonność do zbliżenia sztuk(...) Nasza nowa sztuka, podobnie jak to dzieje się w życiu, bez widocznego związku zespala stokroć dźwięki, gesty, barwy , krzyki, hałasy, muzykę, taniec, akrobację, poezję malarstwo, chóry, działania i różnorakie ozdoby”.
Pełna różnorodnych technik plastycznych szczyci się wystawa w naszym zamku, otwarcie której odbyło się 15 maja br. Pani dyrektor SP nr 3 uroczyście powitała przybyłych gości i uczniów.
Jury w skład którego wchodzili : Katarzyna Łusiewicz z-ca dyr. SP nr 3 w Darłowie , Konstanty Kontowski  kustosz muzeum, Katarzyna Tocha z Ośrodka Rehabilitacyjno Terapeutycznego w Darłowie , miało duży problem w wytypowaniu prac do nagród . Zdaniem jury należałoby nagrodzić wszystkie prace , pewnie tak, bo na to zasługują.
Ostatecznie w grupie klas I  III Szkół Podstawowych przyznano :
I miejsce Śmigielski Tomasz z II b SP nr 3 Darłowo (nauczyciel M. Wawulska)
II miejsce Cembik Katarzyna z II b
III miejsce Judyta Dębicka SP nr 3 (nauczyciel U. Kaczkowska).
Wyróżnienie otrzymała Sylwia Ławrów z III a SP nr 3 (nauczyciel D. Arłukowicz).
Klasy IV - VI
I miejsce Artur Kowalski SP w Dąbkach
II miejsce Anna Jarzębska z V b SP nr 3 ( nauczyciel E. Juszczyk)
III miejsce Beata Stefańska z IV f SP nr 3
Wyróżniono Różę Wrzesińską z kl. IV d SP nr 3, Kosińską Agnieszkę z IV b SP nr 3 , Paulinę Borowicz z kl. IV d (nauczyciel E . Juszczyk).
Gimnazjum
I miejsce Anna Kujawa z I g Miejskie Gimnazjum w Darłowie (naucz. K. Leśniewska)
II miejsce Ola Stocka kl. I d
III miejsce (praca zbiorowa) Partycja Przymska, Magda Baczyńska, Magda Paszkowska, Tomasz Zimoch - uczniowie
kl. III a Gimnazjum Dąbki  opiekun W. Grabińska
Wyróżnienia : Sionkowska Justyna kl. I M.G. w Darłowie (naucz. K. Leśniewska)
Praca zbiorowa- Natalia Gał, Natalia Jodkowska, Karolina Krzyżanowska  Gimnazjum w Dąbkach (naucz. W. Grabińska).
Ponadto przyznano wyróżnienia prac z Ośrodka Rehabilitacyjno  Terapeutycznego w Darłowie, wykonanych pod kierunkiem pani Katarzyny Tochy. Wśród wyróżnionych są: Wierszel Anna, Brzozowski Zbigniew, Anna Kazimierczak.
Niewątpliwą atrakcją wystawy było malarstwo na szkle. Praca, która zwróciła uwagę i otrzymała Grand Prix - była praca Szymona Łajewskiego z kl. IV g SP nr 3 w Darłowie . Wyróżnienia w tej dziedzinie otrzymali: Anna Jarzębska z V b i Jakub Buziałkowski z V b . Prace uczniowie wykonywali na zajęciach pozalekcyjnych w Studio Art.
W imieniu Dyrekcji Szkoły Podstawowej nr 3 w Darłowie oraz Dyrekcji Zamku Książąt Pomorskich zapraszamy do zwiedzania wystawy do końca maja . Zwycięzcom i wszystkim uczestnikom wystawy życzę sukcesów w twórczych poczynaniach , które jak sądzę zapewnią powodzenie w przyszłych planach życiowych, planach zasobnych w umiejętności i wyobraźnię.
 

E. Juszczyk
Darłowo, ED 5/2002

Auta Retro

strona główna

o nas

reklama

kontakt

Serwis informacyjny o Ziemi Darłowskiej

infopomorze.pl | iwczasy.pl | plan.darlowo.pl | plan.dabki.info | plan.wicie.info
mapa.gmina.darlowo.pl

 

 

 

Wszelkie prawa zastrzeżone. © 2005-2009 www.infodarlowo.pl, www.infopomorze.pl