Portal informacyjny, największa baza informacji o Darłowie, Darłówku i gminie Darłowo oraz interaktywne plany i mapy.

  SERWIS INFORMACYJNY

  INFORMACJE DLA TURYSTÓW

  BAZA NOCLEGOWA

  MAPY I PLANY

  DZIAŁ OGŁOSZEŃ

  REKLAMA

Auta Retro

REKLAMY

"Lidia" HOTEL SPA w Darłówku
"Lidia" HOTEL SPA w Darłówku

Ogłoszenia Katalog Foto galeria Mapy

 

Echo Darłowa

W darłowskim porcie zakończono budowę Nabrzeża Słupskiego

Darłowski port morski wzbogacił się po swej zachodniej stronie o nową część Nabrzeża Słupskiego. W tej chwili trwają starania o uzyskanie pozwolenia na jego użytkowanie.

Przedłużenie nabrzeża Słupskiego to jeden z serii projektów mających na celu rozwój darłowskiego portu morskiego. Wcześniej zostały przebudowane nabrzeża Parkowe i Skarpowe. Prace budowlane polegały na przedłużeniu istniejącego nabrzeża o 118,5 m w kierunku płynącej w południowej części portu rzeki Grabowej, wykonaniu sieci elektrycznej, punktu odbioru i magazynowania ścieków, ustawieniu kontenerowej stacji paliw oraz placu składowego. Inwestycja została odebrana. Efektem prac są m.in.. nowe miejsca postojowe dla kutrów rybackich oraz plac do składowania akcesoriów rybackich. Przedłużone Nabrzeże Słupskie ma głębokość 5,5 m. Inwestycja była w całości finansowana z unijnych funduszy w ramach Programu Operacyjnego Zrównoważony Rozwój Sektora Rybołówstwa i Nadbrzeżnych Obszarów Rybackich 2007 - 2013 z tzw. poddziałania Inwestycje w portach rybackich, miejscach wyładunku i przystaniach. Nabrzeże Słupskie zbudowało konsorcjum firm, z udziałem miejscowego przedsiębiorstwa Krzysztofa Bobrowskiego i Przedsiębiorstwa Konserwacji Urządzeń Wodnych ze Szczecina kosztem prawie 8,1 mln zł.

Darłowski samorząd skutecznie realizuje politykę zrównoważonego rozwoju trzech funkcji naszego portu: turystycznej, rybackiej i handlowej.

 

Leszek Walkiewicz
Darłowo, ED 10/2014

Auta Retro

strona główna

o nas

reklama

kontakt

Serwis informacyjny o Ziemi Darłowskiej

infopomorze.pl | iwczasy.pl | plan.darlowo.pl | plan.dabki.info | plan.wicie.info
mapa.gmina.darlowo.pl

 

 

 

Wszelkie prawa zastrzeżone. © 2005-2009 www.infodarlowo.pl, www.infopomorze.pl