Portal informacyjny, największa baza informacji o Darłowie, Darłówku i gminie Darłowo oraz interaktywne plany i mapy.

  SERWIS INFORMACYJNY

  INFORMACJE DLA TURYSTÓW

  BAZA NOCLEGOWA

  MAPY I PLANY

  DZIAŁ OGŁOSZEŃ

  REKLAMA

Auta Retro

REKLAMY

"Lidia" HOTEL SPA w Darłówku
"Lidia" HOTEL SPA w Darłówku

Ogłoszenia Katalog Foto galeria Mapy

 

Echo Darłowa

Dziękujemy wolontariuszom i darłowianom za wsparcie akcji „Podziel się posiłkiem"

W pięciu darłowskich sklepach: „Bato", trzech Biedronkach i w „Netto" w miniony piątek i sobotę  (3 i 4 października) wolontariusze  zbierali żywność w ramach akcji „Podziel się posiłkiem". Zebrano 1151 kg żywności.

Blisko setka wolontariuszy z Darłowskiego Centrum Wolontariatu oraz Szkolnych Klubów Wolontariusza z Darłowa i Korlina wzięło udział w zbiórce artykułów żywnościowych do specjalnych pojemników. Przy każdym z pojemników dyżurowało, co najmniej po dwóch wolontariuszy z identyfikatorami, którzy wręczali ulotki i zachęcali do przekazywania darów Wszystkie produkty żywnościowe zostały przewiezione do Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Darłowie i złożone w świetlicy MOPS-u informuje nas Dorota Kuriata koordynator akcji. Zebrano m.in.: 486 kg makaronów, ryżu i kaszy, 176 litrów mleka, 160 kg cukru, 121 kg mąki, 116 kg tłuszczy, 21 kg czekolady i wyrobów cukierniczych,, 16,5 kg konserw mięsnych, 13,5 l napojów, 12 kg dżemów itd.

Cała żywność już została rozdysponowana dla najbiedniejszych rodzin oraz dla Dziennego Ośrodka Rehabilitacyjno - Terapeutycznego dla dzieci niepełnosprawnych, a także dla hospicjum poinformował nas Waldemar Wieczorek - kierownik MOPS. Dziękujemy wolontariuszom ze wszystkich darłowskich szkół oraz ze świetlicy „Bezpieczna Przystań", a także uczniom z Korlina i darłowskim emerytom za zaangażowanie się w zbiórkę żywności. Szkoda, że inne sklepy wielkopowierzchniowe nie chcą dołączyć do tej pożytecznej akcji.

 

Leszek Walkiewicz
Darłowo, ED 10/2014

Auta Retro

strona główna

o nas

reklama

kontakt

Serwis informacyjny o Ziemi Darłowskiej

infopomorze.pl | iwczasy.pl | plan.darlowo.pl | plan.dabki.info | plan.wicie.info
mapa.gmina.darlowo.pl

 

 

 

Wszelkie prawa zastrzeżone. © 2005-2009 www.infodarlowo.pl, www.infopomorze.pl