Portal informacyjny, największa baza informacji o Darłowie, Darłówku i gminie Darłowo oraz interaktywne plany i mapy.

  SERWIS INFORMACYJNY

  INFORMACJE DLA TURYSTÓW

  BAZA NOCLEGOWA

  MAPY I PLANY

  DZIAŁ OGŁOSZEŃ

  REKLAMA

Auta Retro

REKLAMY

"Lidia" HOTEL SPA w Darłówku
"Lidia" HOTEL SPA w Darłówku

Ogłoszenia Katalog Foto galeria Mapy

 

Echo Darłowa

Zespół ds. Budżetu Obywatelskiego

Mieszkańcy Darłowa konstruują budżet obywatelski na rok 2015

Część budżetu miasta Darłowo na rok 2015 w kwocie 100 tysięcy złotych będzie projektowana z szerszym niż do tej pory udziałem mieszkańców. W ramach budżetu obywatelskiego do Urzędu Miejskiego zgłoszono 11 projektów.

Budżet zaplanowany przez mieszkańców lepiej będzie odpowiadał oczekiwaniom - mówi Arkadiusz Klimowicz, burmistrz Darłowa i dodaje - Jeśli program pilotażowy - w co wierzę - powiedzie się, to w latach następnych środki finansowe przeznaczane na Budżet Obywatelski będziemy znacząco zwiększać.

W piątek 17 października w sali konferencyjnej darłowskiego ratusza odbyło się spotkanie Zespołu ds. Budżetu Obywatelskiego. W jego składzie są: Marlena Bartos, Jarosław Byrwa, Magdalena Cichocka, Marcin Cichocki, Dorota Kuriata, Katarzyna Przybysz-Łuszczewska, Dorota Ratkowska, Joanna Sawicka, Beata Bral-Spodyniuk, Józefa Stańczak. Poprzez głosowanie przewodniczącą zespołu wybrano Dorotę Kuriata. Jej zastępcą została Marlena Bartos. Zakres prac zespołu obejmuje m.in.: koordynowanie przebiegu akcji informacyjno - edukacyjnej wśród mieszkańców, ocena formalno-prawna projektów złożonych w ramach budżetu obywatelskiego, czuwanie nad prawidłowością przebiegu głosowania, ciągła ewaluacja procesu wdrażania budżetu obywatelskiego. Dalej poszczególne wnioski i projekty do budżetu obywatelskiego zostaną poddane ocenie formalno-prawnej i po ich przedstawieniu społeczeństwu odbędzie się głosowanie mieszkańców Darłowa. Te projekty, które uzyskają najwięcej głosów wejdą w skład budżetu obywatelskiego. Szczegółowe informacje na temat budżetu obywatelskiego znajdują się na stronie internetowej budzet.darlowo.pl.

 

Leszek Walkiewicz
Darłowo, ED 10/2014

Zespół ds. Budżetu ObywatelskiegoZespół ds. Budżetu ObywatelskiegoZespół ds. Budżetu Obywatelskiego

Auta Retro

strona główna

o nas

reklama

kontakt

Serwis informacyjny o Ziemi Darłowskiej

infopomorze.pl | iwczasy.pl | plan.darlowo.pl | plan.dabki.info | plan.wicie.info
mapa.gmina.darlowo.pl

 

 

 

Wszelkie prawa zastrzeżone. © 2005-2009 www.infodarlowo.pl, www.infopomorze.pl