Portal informacyjny, największa baza informacji o Darłowie, Darłówku i gminie Darłowo oraz interaktywne plany i mapy.

  SERWIS INFORMACYJNY

  INFORMACJE DLA TURYSTÓW

  BAZA NOCLEGOWA

  MAPY I PLANY

  DZIAŁ OGŁOSZEŃ

  REKLAMA

Auta Retro

REKLAMY

"Lidia" HOTEL SPA w Darłówku
"Lidia" HOTEL SPA w Darłówku

Ogłoszenia Katalog Foto galeria Mapy

 

Echo Darłowa

Darłowo młodymi artystami stoi

Wręczono nagrody uczniom  za najlepsze prace w konkursie plastycznym i fotograficznym pod nazwą „Pies w rysunku i fotografii"

Dla właścicieli psów wielkim świętem była niedawna wystawa czworonogów w ośrodku „Róża Wiatrów". Pokłosiem tej wystawy był ogłoszony przez burmistrza Darłowa konkurs pn.: „Pies w rysunku i fotografii". Konkurs skierowany do uczniów wszystkich darłowskich szkół spotkał się z ogromnym zainteresowaniem. Rysunków i fotografii wpłynęło ponad 300 (!!!). Z pośród tej masy prac komisja w składzie Zbigniew Gilarski - propagator kynologii, Krystyna Leśniewska - nauczyciel, ekspert z zakresu sztuk pięknych, Artur Wejnerowski - ekspert fotografii wyłonili najlepsze prace.  Wyróżnieni autorzy  prac plastycznych to: w kategorii szkół podstawowych: I m-ce Patrycja Tomczyk (Zespołu Szkół Społecznych), II m-ce Sara Sommerfeld III - Martyna Natkańska (obie ze Szkoły Podstawowej nr 3), w kategorii gimnazjów: I m-ce Mikołaj Kurdziel, II m-ce Mikołaj Rybarczyk, III - Karolina Sikora (wszyscy z Miejskiego Gimnazjum), w kategorii szkół ponadgimnazjalnych: I m-ce Patrycja Cerzniewska, II m-ce Dominika Roman (obie Zespół Szkół Morskich). Najlepszymi fotografami czworonogów okazali się: w kategorii szkół podstawowych:     I m-ce Marta Koliczko, II m-ce Hubert Michalski, III-Maciej Tałanda (wszyscy z Zespołu szkół Społecznych), w kategorii gimnazjalistów: I m-ce Kinga Lis, II m-ce Wiktoria Lichocka, III  egzekwo: Krzysztof Kolanek, Natalia Goska (wszyscy z Miejskiego Gimnazjum). Zgodnie z przysłowiem sukces wieńczy dzieło 17 października w imieniu burmistrza miasta spotkał się  z laureatami konkursu i wręczył nagrody Zbigniew Mielczarski - kierownik referatu oświaty i spraw społecznych w UM.

Na tej samej uroczystości w imieniu burmistrza wręczono nagrody najlepszym wykonawcom prac plastycznych w ramach ogólnopolskiego konkursu plastycznego „Zachowaj trzeźwy umysł". Laureatami tego prestiżowego konkursu zostali: Kuba Tomczyk (Zespół Szkół Społecznych), Olga Czajkowska, Maja Siemiątkowska (obie Szkoła Podstawowa nr 3), Milena Augustyn, Diana Krzesiwczyk, Leyla Bastopcu (wszystkie z Miejskiego Gimnazjum) Młodzi artyści przyznali, że wynik prac to efekt wielu godzin ślęczenia z pędzlem lub ołówkiem, mnóstwem poprawek i wielu nieudanych prac, które znalazły się w koszu.

No cóż. Trud rodzenia wspaniałych prac jest nie tylko udziałem uznanych sław, ale także naszych początkujących mistrzów.

 

Leszek Walkiewicz
Darłowo, ED 10/2014

Auta Retro

strona główna

o nas

reklama

kontakt

Serwis informacyjny o Ziemi Darłowskiej

infopomorze.pl | iwczasy.pl | plan.darlowo.pl | plan.dabki.info | plan.wicie.info
mapa.gmina.darlowo.pl

 

 

 

Wszelkie prawa zastrzeżone. © 2005-2009 www.infodarlowo.pl, www.infopomorze.pl