Portal informacyjny, największa baza informacji o Darłowie, Darłówku i gminie Darłowo oraz interaktywne plany i mapy.

  SERWIS INFORMACYJNY

  INFORMACJE DLA TURYSTÓW

  BAZA NOCLEGOWA

  MAPY I PLANY

  DZIAŁ OGŁOSZEŃ

  REKLAMA

Auta Retro

REKLAMY

"Lidia" HOTEL SPA w Darłówku
"Lidia" HOTEL SPA w Darłówku

Ogłoszenia Katalog Foto galeria Mapy

 

Echo Darłowa

ROBOTY CZERPALNE W DARŁOWSIKM PORCIE

Urząd Morski w Słupsku zakończył roboty czerpalne przewidziane na 2014 rok w darłowskim porcie. Wykonane zostały prace podczyszczeniowe na torach wodnych i podejściowych, w tym czerpanie i wywóz urobku na tzw. klapowisko (w morzu). Łączna kubatura urobku wyniosła 8 tys. m?. Wykonawcą prac była firma Detlef Hegemann Dredging GmbH z Bremen (Niemcy). Koszt robót wyniósł 303 tys. zł.

Zgodnie z zarządzeniem Dyrektora Urzędu Morskiego w Słupsku Skarb Państwa utrzymuje w ramach infrastruktury hydrotechnicznej zapewniającej dostęp do Portu Darłowo, następujące parametry: tor podejściowy z morza pełnego - długość 926 metrów, szerokość w dnie 60 m, głębokość 8 m; tor wodny od głowicy falochronu wschodniego do obrotnicy - długość 2420 m, szerokość 23m w osi kanału, głębokość 5,5m; obrotnica (przy „elewatorach") - średnica 110 m, głębokość 5,5m; tor wodny od obrotnicy do mostu na rzece Wieprzy - głębokość 3,5m oraz osadnik na rzece Wieprza (na wysokości mostu).

Przed zbliżającym się okresem zimowym, w terminie do 10 listopada, dyrektor Urzędu Morskiego ogłosi  wykaz portów, w których może być prowadzona akcja przeciwlodowa oraz portów ewentualnego przebazowania kutrów i łodzi rybackich.

 

Leszek Walkiewicz
Darłowo, ED 10/2014

Auta Retro

strona główna

o nas

reklama

kontakt

Serwis informacyjny o Ziemi Darłowskiej

infopomorze.pl | iwczasy.pl | plan.darlowo.pl | plan.dabki.info | plan.wicie.info
mapa.gmina.darlowo.pl

 

 

 

Wszelkie prawa zastrzeżone. © 2005-2009 www.infodarlowo.pl, www.infopomorze.pl