Portal informacyjny, największa baza informacji o Darłowie, Darłówku i gminie Darłowo oraz interaktywne plany i mapy.

  SERWIS INFORMACYJNY

  INFORMACJE DLA TURYSTÓW

  BAZA NOCLEGOWA

  MAPY I PLANY

  DZIAŁ OGŁOSZEŃ

  REKLAMA

Auta Retro

REKLAMY

"Lidia" HOTEL SPA w Darłówku
"Lidia" HOTEL SPA w Darłówku

Ogłoszenia Katalog Foto galeria Mapy

 

wizyt: ogółem 7797459, w lipcu 18478, dziś 621; on-line: 126

Echo Darłowa

Nowe inwestycje w darłowskim porcie

Darłowo jest miastem portowym, a to zobowiązuje. Śmiało można postawić tezę, że to właśnie port jest głównym motorem rozwoju Darłowa. Dlatego darłowski samorząd dbając o zachowanie odwiecznego morskiego charakteru miasta inwestuje w portową infrastrukturę.

Niedawno, bo w październiku i w listopadzie 2014 zakończyła się w porcie Darłowo budowa nowego basenu rybackiego i rozbudowa Nabrzeża Słupskiego, a już rozpoczynają się dalsze inwestycje portowe. Z wielu zaplanowanych inwestycji obecnie są w realizacji w zachodniej części Portu Morskiego Darłowo są następujące przedsięwzięcia:

  1. Budowa zewnętrznej instalacji kanalizacji sanitarnej tłocznej wraz z przepompownią ścieków w Darłowie".
  2. Budowa budynku kontenerowego biurowo - socjalnego wraz z przyłączami oraz budowa toalet w basenie rybackim portu morskiego.
  3. Budowę trzech hal magazynowych, toalety wraz z przyłączami, osłonami śmietników oraz zagospodarowaniem terenu - basen rybacki w Porcie Morskim Darłowo".
  4. Budowa drogi dojazdowej do nowego Basenu Rybackiego od ul. Nadmorskiej i Wilków Morskich wraz z oświetleniem i odwodnieniem
  5. Ogrodzenie basenu rybackiego
  6. Budowa terminala odpraw pasażerskich w porcie Darłowo.

Wymienione inwestycję są finansowane ze środków Europejskiego Funduszu Rybackiego w ramach Programu Operacyjnego „Zrównoważony rozwój sektora rybołówstwa i nadbrzeżnych obszarów rybackich 2007-2013". Środek 3.3 „Inwestycje w portach rybackich, miejscach wyładunku i przystaniach", z Projektu Interface Plus oraz ze środków własnych samorządu.

Niezależnie od bezpośrednich inwestycji w infrastrukturę portową realizowana jest Budowa drogi dojazdowej do Portu Morskiego w Darłowie, która poprawi dostępność do Portu Morskiego w Darłowie.

 

Leszek Walkiewicz
Darłowo, ED 11/2014

Auta Retro

strona główna

o nas

reklama

kontakt

Serwis informacyjny o Ziemi Darłowskiej

infopomorze.pl | iwczasy.pl | plan.darlowo.pl | plan.dabki.info | plan.wicie.info
mapa.gmina.darlowo.pl

 

 

 

Wszelkie prawa zastrzeżone. © 2005-2009 www.infodarlowo.pl, www.infopomorze.pl