Portal informacyjny, największa baza informacji o Darłowie, Darłówku i gminie Darłowo oraz interaktywne plany i mapy.

  SERWIS INFORMACYJNY

  INFORMACJE DLA TURYSTÓW

  BAZA NOCLEGOWA

  MAPY I PLANY

  DZIAŁ OGŁOSZEŃ

  REKLAMA

Auta Retro

REKLAMY

"Lidia" HOTEL SPA w Darłówku
"Lidia" HOTEL SPA w Darłówku

Ogłoszenia Katalog Foto galeria Mapy

 

wizyt: ogółem 10767198, w październiku 38814, dziś 125; on-line: 91

Echo Darłowa

Bożonarodzeniowe jasełka - Oszaleli Anieli

W piątek 19 grudnia 2014 w Kościele Mariackim w Darłowie, odbyła się premiera bożonarodzeniowych jasełek w wykonaniu uczniów Miejskiego Gimnazjum im. Stanisława Dulewicza.

Jasełka to widowiska o Bożym Narodzeniu, które od wieków wpisane są w polską tradycję. Początku jasełek można dopatrywać się w misteriach franciszkańskich, które powstawały w średniowieczu. Pierwsze w historii jasełka miał wystawić sam św. Franciszek z Asyżu już w 1223 r. w skalnej grocie w Greccio, później zwyczaj ten przejęli jego zakonnicy i rozprzestrzenili po całym świecie. Sama nazwa jasełka pochodzi o staropolskiego słowa jasło, oznaczającego żłób.

W zapełnionym po brzegi Kościele M.B. Częstochowskiej (u Franciszkanów) przy szopce umieszczonej przed ołtarzem młodzież gimnazjalna zaprezentowała wspaniałe widowisko wzorowane na średniowiecznych misteriach franciszkańskich. Treścią jasełek była historia narodzenia Jezusa w Betlejem, pokłon pasterzy i trzech króli oraz spisek króla Heroda.

Pełne wspanialej muzyki, śpiewów, ruchu scenicznego i dowcipnych wypowiedzi widowisko wzruszyło głęboko widzów. Młodych artystów i chór nagrodzono burzą oklasków Spektakl bożonarodzeniowy pt. „Oszaleli Anieli", przygotowany przez klasy: IIb, IId i chór „Cantabile" zapisze się w annałach Parafii i szkoły. Za oryginalną prezentację jasełek gorąco dziękowali młodzieży i pedagogom proboszcz parafii franciszkanin Stanisław  Piankowski i dyrektor Gimnazjum Małgorzata Świątkowska.

 

Leszek Walkiewicz
Darłowo, ED 12/2014

Auta Retro

strona główna

o nas

reklama

kontakt

Serwis informacyjny o Ziemi Darłowskiej

infopomorze.pl | iwczasy.pl | plan.darlowo.pl | plan.dabki.info | plan.wicie.info
mapa.gmina.darlowo.pl

 

 

 

Wszelkie prawa zastrzeżone. © 2005-2009 www.infodarlowo.pl, www.infopomorze.pl