Portal informacyjny, największa baza informacji o Darłowie, Darłówku i gminie Darłowo oraz interaktywne plany i mapy.

  SERWIS INFORMACYJNY

  INFORMACJE DLA TURYSTÓW

  BAZA NOCLEGOWA

  MAPY I PLANY

  DZIAŁ OGŁOSZEŃ

  REKLAMA

Auta Retro

REKLAMY

"Lidia" HOTEL SPA w Darłówku
"Lidia" HOTEL SPA w Darłówku

Ogłoszenia Katalog Foto galeria Mapy

 

Echo Darłowa

Integracja europejska

W dniu 7 maja br na darłowskim rynku zintegrowała się młodzież i dzieci darłowskich szkół. Ulicą Powstańców Warszawskich przedefilował korowód barwnie ubranych uczniów, prezentujących pełną piętnastkę państw Unii Europejskiej. Prawie połowa z ponad dwóch tysięcy uczniów na scenie pod ratuszem prezentowała historie i dzień dzisiejszy: Portugalii, Irlandii, Niemiec, Włoch, Francji, Belgii, Holandii, Hiszpanii, Austrii, Luksemburga, Szwecji, Danii, Norwegii, Grecji, Finlandii. Śpiewano, tańczono i dowcipnie przedstawiano poszczególne kraje. Druga część serwowała narodowe potrawy krajów unii. Można było skosztować ślimaczków, naleśników i innych narodowych potraw. Nie sposób opisać wszystkie grupy. Ale dla przykładu przedstawię jak młodzież z LO zaprezentowała Norwegię kraj wikingów:
„Dzień dobry Państwu nazywam się Tekla Wesoła, zapraszam wszystkich do naszego biura podróży „Pędzący Łosoś” . Mamy bardzo ciekawą ofertę last minit do Norwegii. W programie wycieczki gwarantujemy:
  • Łowienie dorodnych sztuk złotych łososi.
  • Polowanie na renifery wraz ze zdobywcami mórz Wikingami. Po polowaniu impreza do białego rana na łodzi Wikingów, a także udział w festiwalu folklorystycznym „Ryk renifera”.
  • Zakwaterowanie w pięciogwiazdkowych szałasach z pełnym węzłem sanitarnym, wyżywienie we własnym zakresie, łazienka dwa kilometry od noclegu. Dodatkowo dodajemy gratis kija do odpędzania się od wilków.
  • Wycieczki krajoznawcze hulajnogą po górach skandynawskich, w których można spotkać Yeti i po fiordach.
  • Przyśpieszony kurs nauki jazdy na nartach.

Dla spragnionych wrażeń mamy także usługi dodatkowe:

  • Kolacja w towarzystwie pary królewskiej i ich córki.
  • Zjazd na sankach z najwyższej skoczni narciarskiej. Biuro podróży nie pokrywa kosztów leczenia za nieudane lądowanie, a Kasa Chorych nie pokrywa kosztów transportu ciała do Polski.
  • Koncert zespołu „Rozwrzeszczane Wikingi”, na tę okazję oferujemy specjalne nauszniki. Dla spragnionych napoje chłodzące „Red Wiking” doda ci skrzydeł.

Jeśli zdecydujesz się na naszą ofertę w ciągu pięciu minut otrzymasz ocieplane kalesonki dla panów oraz uniformy dla pań, które na pewno przydadzą się w mroźne podbiegunowe norweskie noce. Ceny promocyjne dla emerytów i rencistów oraz pracowników sanepidu. Pamiętaj zimno konserwuje.

 


Darłowo, ED 5/2002

Auta Retro

strona główna

o nas

reklama

kontakt

Serwis informacyjny o Ziemi Darłowskiej

infopomorze.pl | iwczasy.pl | plan.darlowo.pl | plan.dabki.info | plan.wicie.info
mapa.gmina.darlowo.pl

 

 

 

Wszelkie prawa zastrzeżone. © 2005-2009 www.infodarlowo.pl, www.infopomorze.pl