Portal informacyjny, największa baza informacji o Darłowie, Darłówku i gminie Darłowo oraz interaktywne plany i mapy.

  SERWIS INFORMACYJNY

  INFORMACJE DLA TURYSTÓW

  BAZA NOCLEGOWA

  MAPY I PLANY

  DZIAŁ OGŁOSZEŃ

  REKLAMA

Auta Retro

REKLAMY

"Lidia" HOTEL SPA w Darłówku
"Lidia" HOTEL SPA w Darłówku

Ogłoszenia Katalog Foto galeria Mapy

 

Echo Darłowa

Noworoczne spotkanie samorządowe

W połączonej sali konferencyjnej Urzędu Miejskiego i gabinecie burmistrza Darłowa 8 stycznia odbyło się Noworoczne Spotkanie Samorządowe, na którym wręczono wyróżnienia.

Na zaproszenie burmistrza do ratusza przybyli samorządowcy powiatu sławieńskiego oraz gminy i miasta Darłowo, duchowieństwo, przedsiębiorcy, bankowcy, dyrektorzy szkół i placówek oświatowych i kulturalnych, prezesi organizacji pozarządowych, szefowie służb mundurowych. Na wstępie do zgromadzonych przemówił Wojciech Wiśniowski starosta powiatu sławieńskiego dziękując  mieszkańcom ziemi darłowskiej za oddanie głosów w niedawnych wyborach. W nowym roku życzył wszystkim przybyłym i ich rodzinom „zdrowia, zdrowia i jeszcze raz pieniędzy". Do życzeń noworocznych dołączył się wójt gminy Darłowo Radosław Głażewski. Wyraził również nadzieję na dobrą współpracę władz miasta i gminy Darłowa dla dobra mieszkańców ziemi darłowskiej. Burmistrz Darłowa Arkadiusz Klimowicz na początku wystąpienia poinformował, że decyzją Rządu RP z dn. 7 stycznia br. utworzono Darłowską Podstrefę Ekonomiczną w ramach Specjalnej Słupskiej strefy Ekonomicznej. Ta decyzja niewątpliwie przyczyni się do utworzenia nowych miejsc pracy. Po życzeniach pomyślnego Nowego Roku 2015 włodarz miasta wręczył wyróżnienia za podjęte w roku 2014 inicjatywy, które miały istotny wpływ na budowanie pozytywnego wizerunku Darłowa i jakości życia jego mieszkańców. W tym roku wyróżnieni zostali:

ks. proboszcz Eugeniusz Gnibba - wieloletni proboszcz Parafii pw. Św. Gertrudy w Darłowie  za całokształt działań parafialnych, organizację wielu znaczących wydarzeń i przywrócenie blasku jednego z najpiękniejszych kościołów w Polsce.
ks. Krzysztof Sendecki - dyrektor Domu Hospicyjno - Opiekuńczego Caritas im. Biskupa Czesława Domina w Darłowie, za ogromny wkład w rozwój darłowskiego hospicjum i tworzenie ciepłej przystani obejmującej opieką chorych i cierpiących mieszkańców miasta i okolic Darłowa.

Agnieszka Karska - właścicielka darłowskiej kawiarni Kikiriki CAFE, za stworzenie miejsca przyjaznego sztuce i spotkaniom mieszkańców Darłowa.
Tomasz Bobin - dyrektor Urzędu Morskiego w Słupsku, za realizację największej inwestycji morskiej w historii powojennego Darłowa, mającej ogromny wpływ na ochronę brzegu morskiego i podniesienie jakości plaż gminy i miasta Darłowa. 
Bogdan Balcerzak - wicedyrektor Zespołu Szkół Morskich w Darłowie za  popularyzację idei „szkoły pod żaglami" w darłowskiej placówce oświatowej poprzez udział w licznych imprezach regatowych a także za dźwięki darłowskich szant w porcie Darłowo.

Wyróżnieni serdecznie dziękowali władzom miasta za współpracę i pomoc w realizacji przedsięwzięć. Następnie w kuluarach spotkania przy lampce wina dyskutowano o minionym roku i planach na okres najbliższy oraz składano sobie noworoczne życzenia.

 

Leszek Walkiewicz
Darłowo, ED 1/2015

Auta Retro

strona główna

o nas

reklama

kontakt

Serwis informacyjny o Ziemi Darłowskiej

infopomorze.pl | iwczasy.pl | plan.darlowo.pl | plan.dabki.info | plan.wicie.info
mapa.gmina.darlowo.pl

 

 

 

Wszelkie prawa zastrzeżone. © 2005-2009 www.infodarlowo.pl, www.infopomorze.pl