Portal informacyjny, największa baza informacji o Darłowie, Darłówku i gminie Darłowo oraz interaktywne plany i mapy.

  SERWIS INFORMACYJNY

  INFORMACJE DLA TURYSTÓW

  BAZA NOCLEGOWA

  MAPY I PLANY

  DZIAŁ OGŁOSZEŃ

  REKLAMA

Auta Retro

REKLAMY

"Lidia" HOTEL SPA w Darłówku
"Lidia" HOTEL SPA w Darłówku

Ogłoszenia Katalog Foto galeria Mapy

 

Echo Darłowa

Darłowski morski terminal przeładunkowy

W 2009 roku Morska Agencja Gdynia Sp. z o.o. kupiła w samym środku polskiego wybrzeża w Darłowie część terenów portowych, które przekształciła w nowoczesny terminal przeładunkowy. Od tego czasu MAG oddział w Darłowie organizuje przeładunki i składowanie zbóż, nawozów, drewna, kruszywa, węgla, stali oraz towarów paletyzowanych i workowanych. W nowoczesnym Porcie Darłowo Morska Agencja Gdynia dysponuje własnymi nabrzeżami przeładunkowymi. Posiada własne magazyny i utwardzone place składowe o łącznej powierzchni ponad 17 000 metrów kwadratowych. Darłowski oddział MAG oferuje kompleksowe usługi dla klientów indywidualnych oraz firm spedycyjnych: transport lądowy - drogowy i kolejowy, przeładunki oraz transport morski do wybranego portu. Tutejszy terminal posiada certyfikat ISO 9001, a magazyny spełniają zarówno standardy sanitarne, jak i GMP.

W ekspresowym tempie w Darłowie obsługiwane są statki o pojemności do trzech tysięcy ton przybywające tu z wielu krajów Europy pod różnymi banderami.

Jak się dowiadujemy w darłowskim oddziale MAG na przestrzeni roku 2014 przyjęto 40 statków. Z darłowskiego terminalu wywieziono: ok. 15 tysięcy ton pszenicy, 18 tys. ton otrąb pszennych i 9 tys. ton drewna. Towary te wyeksportowano do Niemiec, Wielkiej Brytanii, Norwegii i Szwecji. W tym samym okresie przywieziono: nawozy (wapno i dolomit) w ilości 20 tysięcy ton i kruszywa ok. 4 tys. ton. Z podsumowania wynika, że łączne ubiegłoroczne obroty darłowskiego oddziału MAG przekroczyły 65 tys. ton. Jak informuje nas Maciej Góra Operational and Marketing Manager darłowskiego terminalu podpisano już stosowne umowy i rok 2015 zapowiada się podobnie jak 2014 i na pewno nie będzie gorszy.

Darłowski samorząd poprzez takie inwestycje jak np. Budowa dróg dojazdowych do portu poprawia infrastrukturę okołoportową, co niewątpliwie wpłynie na dalszy rozwój portu i zwiększenie jego obrotów.

 

Leszek Walkiewicz
Darłowo, ED 1/2015

Auta Retro

strona główna

o nas

reklama

kontakt

Serwis informacyjny o Ziemi Darłowskiej

infopomorze.pl | iwczasy.pl | plan.darlowo.pl | plan.dabki.info | plan.wicie.info
mapa.gmina.darlowo.pl

 

 

 

Wszelkie prawa zastrzeżone. © 2005-2009 www.infodarlowo.pl, www.infopomorze.pl