Portal informacyjny, największa baza informacji o Darłowie, Darłówku i gminie Darłowo oraz interaktywne plany i mapy.

  SERWIS INFORMACYJNY

  INFORMACJE DLA TURYSTÓW

  BAZA NOCLEGOWA

  MAPY I PLANY

  DZIAŁ OGŁOSZEŃ

  REKLAMA

Auta Retro

REKLAMY

"Lidia" HOTEL SPA w Darłówku
"Lidia" HOTEL SPA w Darłówku

Ogłoszenia Katalog Foto galeria Mapy

 

Echo Darłowa

Darłowskie Gody, czyli przegląd zespołów jasełkowych i kolędniczych

W sobotę 10 stycznia w kinie „Bajka" po raz 18. odbył się Przegląd Zespołów Jasełkowych i Kolędniczych „Darłowskie Gody".

Wzięły w nim udział następujące  zespoły: „TYGRYSKI" z Przedszkola nr 2 w Darłowie; „BURSZTYNKI" - z Przedszkola Niepublicznego „JACEK I AGATKA"; „BIEDRONKI" z Przedszkola Niepublicznego „Promyczek"; „SZPILA" z  Zespołu Szkół Społecznych w Języczkach oraz „PROMYCZKI" z Przedszkola Niepublicznego Akademia -Przedszkolaka. Przegląd w formie konkursu miał na celu kultywowanie świątecznych tradycji ludowych. Organizatorem przeglądu zespołów jasełkowych był darłowski Ośrodek kultury im. Leopolda Tyrmanda.

Jury konkursu oceniało pomysł inscenizacji, reżyserię, scenografię, kostiumy, opracowanie muzyczne, ruch sceniczny i grę aktorską. Laureatami Złotego Anioła zostały dzieci z Niepublicznego Przedszkola „Akademia przedszkolaka" przygotowane przez Reginę Kosińską, Justynę Kołaczkowską i Iwonę Jaźwińską, Srebrnego  Anioła otrzymały „Biedronki" z Niepublicznego Przedszkola "Promyczek" przygotowane przez Magdalenę Róg, Monikę Leszczyńską i Agatę Marynkę.   Brązowe Anioły otrzymały „Tygryski" z Przedszkola nr 2 przygotowane przez Joannę Stefaniak i Mariolę Makuch oraz  „Bursztynki z Przedszkola „Jacek i Agatka" przygotowane przez Dorotę Radzińską, Grażynę Wierszel i Beatę Ratajczak . Nagrody  dla najlepszych aktorów otrzymali Mikołaj Byrwa z Przedszkola "Jacek i Agatka" oraz Lena Przybycień z Przedszkola "Akademia przedszkolaka". W kategorii szkół ponadpostawowych Złotego Anioła zdobyła grupa „Szpila" z Zespołu Szkół Społecznych w Jeżyczkach prowadzona przez Lillę Goszczyńską uhonorowaną nagrodą specjalną.

 

Leszek Walkiewicz
Darłowo, ED 1/2015

Auta Retro

strona główna

o nas

reklama

kontakt

Serwis informacyjny o Ziemi Darłowskiej

infopomorze.pl | iwczasy.pl | plan.darlowo.pl | plan.dabki.info | plan.wicie.info
mapa.gmina.darlowo.pl

 

 

 

Wszelkie prawa zastrzeżone. © 2005-2009 www.infodarlowo.pl, www.infopomorze.pl