Portal informacyjny, największa baza informacji o Darłowie, Darłówku i gminie Darłowo oraz interaktywne plany i mapy.

Ogłoszenia Katalog Foto galeria Mapy

Echo Darłowa

Trzeba mieć dobry charakter w nogach by biec przez 100 km

Z Erykiem przez 100 kilometrów

Aż 25 śmiałków w tym jedna kobieta wyruszyło na 100 kilometrową trasę V Supermaratonu „Morsy króla Eryka". Start w Sławnie miał miejsce 6 marca o 6 rano. Bieg miał cztery pętle na trasie Słowino - Darłowo i w tych dwóch miejscach znajdowały się punkty żywnościowe. Impreza była połączona z IV Zimowymi Mistrzostwami Polski Weteranów i biegiem sztafet. W kategorii open mężczyzn zwyciężył Roman Elwart z JW. Puck/ MKS Władysławowo w czasie - 7.15.31 godz. przed Józefem Łukasiewiczem z Rumi, który uzyskał czas 7.23.03 godz. i Wojciechem Pismenko Agnes - Bis ze Świdwina. Mistrzem weteranów został Józef Łukasiewicz. Wśród sztafet triumfowały Zakłady Chemiczne Police- 5.58.08 przed Autoserwis Skwierawscy Sławno - 6.17.44. Organizatorem zawodów był Andrzej Żukowski ze Słowina. Wspomagali go OSiR Darłowo, OSiR Sławno, Komenda Powiatowa Policji i inni. Bieg ukończyło 19 osób i 4 sztafety. W punkcie żywieniowym na dziedzińcu Zamku Książąt Pomorskich na uczestników supermaratonu czekały: ciepła zupa, kanapki, gorąca herbata, czekolada i owoce. Andrzej Żukowski zapowiedział kolejny supermaraton w roku przyszłym. Nad wszystkimi uczestnikami czuwał duch króla Eryka.