Portal informacyjny, największa baza informacji o Darłowie, Darłówku i gminie Darłowo oraz interaktywne plany i mapy.

  SERWIS INFORMACYJNY

  INFORMACJE DLA TURYSTÓW

  BAZA NOCLEGOWA

  MAPY I PLANY

  DZIAŁ OGŁOSZEŃ

  REKLAMA

Auta Retro

REKLAMY

"Lidia" HOTEL SPA w Darłówku
"Lidia" HOTEL SPA w Darłówku

Ogłoszenia Katalog Foto galeria Mapy

 

Echo Darłowa

Darłowo w czołówce miast polskich w pozyskiwaniu i wykorzystaniu unijnych funduszy

Od lat darłowski samorząd jest w ścisłej czołówce małych miast w efektywnym pozyskiwaniu i realizacji inwestycji z udziałem unijnych funduszy.

Niedawno pismo samorządu terytorialnego „Wspólnota" w oparciu o wiarygodne dane GUS opublikowało ranking samorządów w wykorzystaniu środków unijnych na wydatki majątkowe. Zestawienia wszystkich samorządów opracowywane zostały na bazie zestandaryzowanych, obiektywnych wskaźników i analizowane na podstawie obiektywnych danych z Głównego Urzędu Statystycznego. To wspaniała wiadomość i obiektywne potwierdzenie skuteczności i efektywności samorządu w pozyskiwaniu i wydatkowaniu zewnętrznych funduszy unijnych.

W klasyfikacji ogólnopolskiej za lata 2011-2013, na blisko 700 małych miast liczących do 20 tys. mieszkańców Darłowo uplasowało się na wysokim 31 miejscu. Porównanie to ukazuje w sposób precyzyjny skuteczność miasta i wzorowe wykorzystanie środków unijnych w ostatniej dekadzie. Statystycznie na głowę darłowianina przypadło w latach 2011-2013 -1781 złotych, co przekłada się na boom inwestycyjny, jaki trwa w Darłowie od wielu lat.

- Taki rezultat to efekt gospodarności - mówi Arkadiusz Klimowicz, burmistrz Darłowa. - Ostatnie lata to ogrom inwestycji. Zmodernizowany został port rybacki i jachtowy, wybudowano i wyremontowano wiele ulic wraz z ich sieciami wodociągowymi i gazowymi, powstały bulwary spacerowe, park na wyspie Łososiowej i wiele innych. Było to możliwe, ponieważ miasto miało środki na wkład własny, aby sięgać po fundusze unijne.

 

Leszek Walkiewicz
Darłowo, ED 1/2015

Auta Retro

strona główna

o nas

reklama

kontakt

Serwis informacyjny o Ziemi Darłowskiej

infopomorze.pl | iwczasy.pl | plan.darlowo.pl | plan.dabki.info | plan.wicie.info
mapa.gmina.darlowo.pl

 

 

 

Wszelkie prawa zastrzeżone. © 2005-2009 www.infodarlowo.pl, www.infopomorze.pl